Partner serwisu
29 października 2018

Boruta-Zachem planuje przejęcie Laboratorium Naturella

Kategoria: Aktualności

Boruta-Zachem podpisała list intencyjny w sprawie potencjalnego przejęcia biotechnologicznej firmy oferującej ekologiczne kosmetyki i środki czystości, Laboratorium Naturella.

Boruta-Zachem planuje przejęcie Laboratorium Naturella

Porozumienie umożliwi rozpoczęcie negocjacji w sprawie szczegółowych warunków umowy. Obie strony chcą zakończyć negocjacje w 2018 r., a wartość transakcji nie przekroczy 1,0 mln zł.

Laboratorium Naturella jest właścicielem dwóch specjalistycznych marek przeznaczonych dla produktów zapewniających kompleksową higienę i pielęgnację ciała oraz czystość domu: OnlyBio - obejmującą produkty przeznaczone do higieny i pielęgnacji ciała dorosłych oraz dzieci od pierwszego dnia życia, a także OnlyEco - oferującą ekologiczne środki czystości. Sieć sprzedaży Spółki przyrasta w dynamicznym tempie i składa się ze specjalistycznych sklepów, delikatesów ekologicznych, aptek oraz drogerii.

Firma Laboratorium Naturella jako jedyna w Polsce, a także na świecie wykorzystuje w swoich recepturach biosurfaktynę z rzepaku. Twórcą i właścicielem innowacyjnej technologii wytwarzania biosurfaktyny jest spółka Boruta-Zachem, która udostępniła ten unikalny składnik do wyłącznego stosowania przez Laboratorium Naturella.

- Przejęcie Laboratorium Naturella jest naturalnym krokiem budowy wartości Boruty Zachem. Taki wertykalny rozwój jest bardzo korzystny dla obu stron transakcji. Oceniamy, że atrakcyjne aktywa
i rosnące wyniki finansowe biotechnologicznej firmy pozwolą nam na szybki zwrot z inwestycji
i pozytywnie wpłyną na wyniki Boruty Zachem - mówi Artur Bielski, prezes Zarządu Boruty-Zachem

- Laboratorium Naturella od kilku kwartałów dynamicznie się rozwija i notuje coraz lepsze wyniki finansowe. Nadchodzący rok zapowiada się również obiecująco. Jestem pewna, że długofalowy rozwój naszej firmy jest zagwarantowany w strukturach Grupy Boruta Zachem – mówi Ewa Wójcikowska, prezes Zarządu Laboratorium Naturella

Obecnie wyłącznym właścicielem Laboratorium Naturella jest Inventionmed S.A., notowana na NewConnect innowacyjna spółka technologiczna. Boruta-Zachem jest zainteresowana nabyciem wszystkich udziałów w biotechnologicznej firmie o łącznej wartości nominalnej 100.000 zł. Zgodnie z podpisanym porozumieniem cena sprzedaży udziałów nie może być niższa niż cena nominalna powiększona o 10%. Jednocześnie transakcja będzie połączona ze sprzedażą pożyczek od właściciela na rzecz Laboratorium Naturella o łącznej wartości wraz z odsetkami na dzień 29.10.2018 r. wynoszącej 664.427,63 zł.

O Boruta Zachem S.A:

BORUTA-ZACHEM S.A. jest firmą produkcyjną, działającą w branży chemicznej, która dostarcza rozwiązania dla wielu gałęzi gospodarki. Działalność firmy skupiona jest w trzech głównych obszarach: produkcji barwników i pigmentów, produkcji biosurfaktantów wykorzystywanych w branży chemicznej i kosmetycznej oraz badaniach i rozwoju innowacyjnych rozwiązań chemicznych. Przedsiębiorstwo jest uznanym producentem barwników, pigmentów, rozjaśniaczy optycznych oraz innych środków chemicznych.

Boruta Zachem jest pierwszym w Polsce i jednym z nielicznych na świecie producentem biosurfaktantów. Stosowana przez Borutę-Zachem technologia ich produkcji jest pionierska w skali światowej oraz stanowi kluczowe znaczenie dla przyszłego rozwoju spółki.

Od 2014 r. Boruta Zachem S.A. jest spółką notowaną na rynku NewConnect.

źródło: Boruta Zachem
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ