Partner serwisu
17 października 2018

BALTIC PIPE: trwają konsultacje dotyczące wydania decyzji środowiskowej dla gazociągu

Kategoria: Aktualności

Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Gorzowie Wielkopolskim rozpoczął postępowanie w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia GAZ-SYSTEM, polegającego na budowie gazociągu Goleniów-Lwówek. Inwestycja ta jest elementem projektu Baltic Pipe. Wszyscy zainteresowani mogą zapoznać się z przebiegiem trasy gazociągu.

BALTIC PIPE: trwają konsultacje dotyczące wydania decyzji środowiskowej dla gazociągu

Gazociąg Goleniów-Lwówek zostanie zbudowany na terenie trzech województw: zachodniopomorskiego, lubuskiego i wielkopolskiego. Będzie przebiegał przez gminy Goleniów, Maszewo, Stargard Szczeciński, Dolice, Przelewice, Pełczyce, Strzelce Krajeńskie, Zwierzyn, Santok, Deszczno, Skwierzyna, Przytoczna, Pszczew, Międzychód oraz Lwówek. Inwestycja ta to jeden z 5 projektów realizowanych w ramach projektu Baltic Pipe na terenie Polski. Pozostałe to gazociąg łączący Baltic Pipe z krajowym systemem przesyłowym oraz trzy tłocznie gazu: Goleniów, Gustorzyn i Odolanów.

Realizacja inwestycji jest w tej chwili na etapie przygotowania dokumentacji projektowej. Uzyskanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach to ważny element tych prac. Wszyscy zainteresowani procesem mogą brać czynny udział w każdym etapie postępowania administracyjnego tj. zapoznawać się z dokumentami sprawy oraz składać swoje uwagi i wnioski. Materiały dotyczące planowanego przedsięwzięcia dostępne są do wglądu w siedzibie Regionalnej Dyrekcji ochrony Środowiska w Gorzowie Wielkopolskim.

Zachęcamy do zapoznania się z obwieszczeniem o wszczęciu postępowania.

***
W marcu 2018 r. w Szczecinie GAZ-SYSTEM zorganizował pierwsze na terenie Polski wysłuchanie publiczne dotyczące Baltic Pipe. W czerwcu odbył się cykl spotkań konsultacyjnych w 15 gminach na trasie gazociągu Goleniów-Lwówek. Celem spotkań było poinformowanie zainteresowanych stron o planach i zamierzeniach inwestora na jak najwcześniejszym etapie realizacji projektu oraz zebranie uwag i opinii od przedstawicieli lokalnej społeczności.

źródło: GAZ SYSTEM
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ