Partner serwisu

Zakończył się postój remontowy w gdańskiej rafinerii

Kategoria: Z życia branży

Podczas postoju, 3 tysiące inżynierów, specjalistów i robotników, zarówno z firm zewnętrznych, jak i z Grupy LOTOS i jej spółki LOTOS Serwis,  kontrolowało  stan techniczny urządzeń, w tym po raz pierwszy z instalacji Programu 10+. 

Zakończył się postój remontowy w gdańskiej rafinerii

Głównym celem remontu było zapewnienie rafinerii niezawodnej, efektywnej i bezpiecznej pracy przez najbliższe 4 lub 5 lat. Wyremontowano ponad 5 tys. urządzeń i ponad 2,5 tys. aparatów i rurociągów. Remontowi towarzyszyły również liczne inwestycje, przede wszystkim poprawiające efektywność energetyczną i zmniejszające wpływ zakładu na środowisko.
W reaktorach czterech instalacji wymieniono katalizatory, które przyspieszają reakcje chemiczne. W instalacji reformingu benzyn 410 wymieniono katalizator, który pracował już 13 lat - na katalizator nowej generacji. Podczas remontu wymieniono piece na instalacji rafinacji  benzyn - 200 (wkrótce także na instalacji olejowej - 1200) na bardziej sprawne i ekologiczne. Podczas postoju finalizowano  budowę instalacji  odzysku gazów zrzutowych, która  wkrótce przesyłać je będzie do sieci gazu opałowego zasilającej piece technologiczne.

Źródło: Grupa LOTOS
Źródło fot: Grupa LOTOS

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ