Partner serwisu
28 września 2018

Najchętniej czytane felietony Szczęśniaka w III kwartale, to....

Kategoria: Aktualności

Co tydzień publikujemy na naszym portalu kierunekchemia.pl felietony Andrzeja Szczęśniaka. Ekspert komentuje w nich bieżące wydarzenia dotyczące rynku ropy naftowej i paliw, gazu ziemnego i energii oraz bezpieczeństwa energetycznego. Które artykuły Szczęśniaka były najchętniej czytane w III kwartale 2018 roku?

Najchętniej czytane felietony Szczęśniaka w III kwartale, to....

Najpopularniejsze felietony w III kwartale 2018 roku.

W branży gazowej czekają nas dwa kluczowe wydarzenia: w 2019 r. wygasa kontrakt tranzytowy z Gazpromem, według którego pracuje pełną parą rurociąg Jamalski. Nie wiadomo więc, jak będzie wyglądał przesył rosyjskiego gazu przez Polskę już za półtora roku, a wtedy ma być już gotowy Nord Stream 2.

4 września 2018 r. na fińskich wodach terytorialnych do pracy ruszył statek-platforma "Solitaire", rozpoczynając układanie rurociągu Nord Stream 2 na dnie Morza Bałtyckiego. Ma on połączyć rurociągiem stację pomp "Słowianskaja" z Greifswaldem w Niemczech.

Ostatnio przetoczyła się przez wszystkie media kolejna „afera” - sprawa negocjacji gazowych z Rosją w latach 2009 – 2010. W telewizjach błysnęli eksperci, wypowiedzieli politycy, zobaczyliśmy trochę zdjęć z tamtych lat. Niestety, materiał wyjściowy – kilkustronicowa publikacja w jednym z tygodników - był na dramatycznie niskim poziomie. Szkoda go tutaj omawiać, bo i tak Czytelnicy moich publikacji doskonale wiedzą, jak wygląda nierzetelność dzisiejszych przekazów w tych sprawach. Wystarczy.

PGNiG podpisało porozumienia na długoterminowe (20-letnie) dostawy blisko 5,5 mld m3/rok skroplonego gazu ziemnego z USA. O szansach na realizację pisałem już wcześniej, wydaje się że na razie ten gaz jest jeszcze w głębokim lesie.

W pierwszej części inżynierskiego patrzenia na budowę rurociąg morskiego poznaliśmy wyzwania, z którym trzeba sobie poradzić przed położeniem rur. A jak wygląda sam proces układania rurociągu?

***

Co tydzień na naszym portalu nowy felieton Andrzeja Szczęśniaka.

Wszystkie teksty eksperta dostępne TUTAJ.

Nie chcesz przegapić kolejnego felietonu? Zapisz się na naszego newslettera.

fot. 123rf.com
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ