Partner serwisu

Azoty dla muzyków

Kategoria: Z życia branży

Grupa Azoty S.A partnerem strategicznym Europejskiego Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach oraz Patronem Sali koncertowej.

Ideą Europejskiego Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego jest inspirowanie najzdolniejszych młodych muzyków z całego świata do doskonalenia umiejętności i osiągnięcia pełnej dojrzałości artystycznej. Swoją wyjątkowość CENTRUM zawdzięcza osobie Twórcy i Patrona, Profesora Krzysztofa Pendereckiego, jednego z najwybitniejszych współczesnych kompozytorów, obchodzącego w tym roku sześćdziesięciolecie aktywności artystycznej. CENTRUM jest miejscem spotkań utalentowanych adeptów i profesorów – wybitnych specjalistów sztuki wykonawczej, kompozycji i szeroko pojętej humanistyki. W relacjach typu „mistrz – uczeń” kultywowane będą wartości duchowe tradycji środkowoeuropejskiej.

Ambicją Europejskiego Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego we współpracy z Grupą Azoty jest odgrywanie roli kreatora życia kulturalnego w perspektywie całego regionu oraz wyznaczanie najwyższego standardu działań. Zaangażowanie znaczących środków finansowych przez Grupę Azoty – Partnera Strategicznego oraz Patrona Sali koncertowej CENTRUM jest kluczowym elementem rozwoju instytucji w kolejnych latach działalności. Zaangażowanie Grupy Azoty S.A. w działalność CENTRUM w Lusławicach wpisuje się w strategię lidera biznesu w regionie, który wspiera liczne inicjatywy na polu artystycznym, społecznym i edukacyjnym.

źródło: Grupa Azoty
 

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ