Partner serwisu
11 września 2018

Maciej Tybura złożył rezygnację z funkcji Prezesa Zarządu Spółki CIECH

Kategoria: Aktualności

Maciej Tybura pełnił funkcję Prezesa Zarządu Spółki od lipca 2015 roku, wcześniej był Członkiem Zarządu oraz Członkiem Rady Nadzorczej CIECH S.A. 10 września złożył rezygnację z funkcji Prezesa Zarządu z powodów osobistych.

Maciej Tybura złożył rezygnację z funkcji Prezesa Zarządu Spółki CIECH

Rada Nadzorcza spółki CIECH S.A. oddelegowała Dawida Jakubowicza, Członka Rady Nadzorczej Spółki, do czasowego pełnienia czynności Prezesa Zarządu CIECH S.A. na okres trzech miesięcy. Jednocześnie Rada Nadzorcza powołała na stanowisko Członka Zarządu Mirosława Skowrona, który będzie odpowiedzialny za kwestie związane z produkcją, energetyką i utrzymaniem ruchu.

Rada Nadzorcza CIECH S.A. dziękuje Maciejowi Tyburze za wkład w budowę wartości Spółki i Grupy Kapitałowej, wprowadzenie najwyższej jakości standardów w zarządzaniu, skuteczną realizację strategii, przeprowadzenie licznych projektów inwestycyjnych i rozwojowych oraz niezwykle profesjonalne podejście do wykonywanych obowiązków – czytamy na stronie CIECH S.A. Jednocześnie Rada Nadzorcza życzy Maciejowi Tyburze wszelkiej pomyślności w dalszej karierze zawodowej.

Dawid Jakubowicz

Dawid Jakubowicz jest Członkiem Zarządu Kulczyk Investments S.A., gdzie od 2010 roku zajmuje się nadzorem nad portfelem inwestycyjnym. Jest cenionym ekspertem z międzynarodowym doświadczeniem operacyjnym w budowaniu wartości spółek z sektorów chemicznego, wydobywczego, energetycznego, motoryzacyjnego i nowych technologii. Ukończył Program for Leadership Development (PLD) na Harvard Business School w Bostonie, posiada tytuł MBA Georgia State University i Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Absolwent Wydziału Ekonomii na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Od 2014 roku wpisany na listę Biegłych Rewidentów prowadzoną przez Polską Izbę Biegłych Rewidentów.

Mirosław Skowron

Mirosław Skowron był w przeszłości m.in. prezesem zarządu takich spółek jak Przedsiębiorstwo Budowy Kopalń S.A. w ramach Grupy KGHM, Polimexu-Energetyka Sp. z o.o., Energa Elektrownie Ostrołęka S.A. i Energa Invest S.A., a także PGE Elektrownia Opole S.A. Ukończył Politechnikę Wrocławską, posiada dyplom MBA Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu, a także ukończony kurs Strategic Leadership Academy na ICAN Institute organizowany przez Harvard Business Review.

Tym samym od 10 września br. w Zarządzie CIECH S.A. zasiadają cztery osoby: Pan Dawid Jakubowicz jako p.o. Prezesa Zarządu oraz Panowie Krzysztof Szlaga, Artur Osuchowski i Mirosław Skowron w randze Członków Zarządu.

źródło: CIECH
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ