Partner serwisu
21 sierpnia 2018

Spółka z Grupy Kapitałowej PKN Orlen produkuje miód

Kategoria: Aktualności

Spolana Neratovice, producent petrochemiczny należący do Grupy Unipetrol, w którym większość udziałów ma PKN ORLEN, z lokalnymi entuzjastami Związku Pszczół Czeskich, na swoim terenie zainstalowal trzy ule. Wysoka jakość i doskonały smak otrzymanego miodu została ostatnio potwierdzona przez akredytowane laboratorium Instytutu Pszczelarstwa. Spółka planuje zwiększenie liczby uli.

Spółka z Grupy Kapitałowej PKN Orlen produkuje miód

– Istnieje wiele mitów i przesądów dotyczących jakości środowiska wewnątrz i wokół naszego zakładu, które powstały w latach pięćdziesiątych i sześćdziesiątych ubiegłego wieku. Dziś jednak sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Dzisiejsza Spolana spełnia wszystkie limity emisji, a wpływ jej produkcji na środowisko jest minimalny - powiedział Miroslav Falta, wiceprezes zarządu firmy Spolana.


– Miód kwiatowy ze Spolana Neratovice nie tylko spełnia wszystkie wymagania jakościowe, ale również oceniamy go wysoko pod względem sensorycznym i smakowym - powiedział inż. Dalibor Titera, CSc., Dyrektor i kierownik Laboratorium Instytutu Badawczego Pszczelarstwa.

W przyszłym roku Spółka planuje zwiększyć liczbę uli. Nie zamierza jednak zajmować się produkcją miodu na dużą skalę. – Produkowany miód będzie dobrym prezentem dla partnerów korporacyjnych i wizyt biznesowych – stwierdził z uśmiechem Miroslav Falta.


SPOLANA jest jedną z największych firm chemicznych w Republice Czeskiej i jedynym czeskim producentem PVC i kaprolaktamu. Produkuje także siarczan amonu i kwas siarkowy. Zatrudnia ponad 700 osób. Od 2016 roku Spolana jest własnością Unipetrol, który od 2005 roku stał się częścią Grupy PKN Orlen.

źródło: Unipetrol
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ