Partner serwisu
08 sierpnia 2018

Nowi Partnerzy w Programie BONA FIDE

Kategoria: Aktualności

Program Stypendialny BONA FIDE ma od dziś nowych Partnerów. Tworzy go teraz 5 Fundacji korporacyjnych Spółek z udziałem Skarbu Państwa, czyli: Fundacja BGK im. J.K. Steczkowskiego, Fundacja Energa, Fundacja LOTOS, Fundacja Lotto oraz Fundacja „ORLEN – DAR SERCA”. Zmianie ulega też termin naboru – zgłaszać się można do 10 sierpnia br.

Nowi Partnerzy w  Programie BONA FIDE

Program BONE FIDE (łac. w dobrej wierze) to pierwsza tego typu inicjatywa w Polsce, której celem jest stworzenie mecenatu nad rozwojem osób pragnących tworzyć w przyszłości nową generację liderów gospodarczych Polski. Stypendium przeznaczone jest dla polskich studentów studiów II lub III stopnia kształcących się na jednej z 50 zagranicznych szkół wyższych ujętych w Akademickim Rankingu Uniwersytetów Świata (tzw. Lista szanghajska, którzy po zakończeniu nauki wrócą do Polski i podejmą pracę w sektorze publicznym.

– Wiele młodych, ambitnych osób, chce kontynuować studia wyższe za granicą, a po ich zakończeniu – pracować dla polskich firm czy instytucji. Dlatego traktujemy ten Program jak inwestycję, która zwróci się za kilka lat, w postaci świetnie wykształconych menadżerów” – mówi Marta Lau, Prezes Zarządu Fundacji „ORLEN – DAR SERCA”, organizatora Programu. – „Bardzo nas cieszy, że takie podejście jest bliskie innym Fundacjom spółek Skarbu Państwa i że dołączyły one do Programu. To oznacza zwiększenie szans dla utalentowanych studentów, tym samym więcej możliwości dla przyszłych kadr polskiej gospodarki”.


Maksymalna kwota stypendium wynosi 200 000 zł. Stypendyści po zakończeniu zagranicznych studiów zobowiązują się do podjęcia pracy w Polsce, w Spółkach z udziałem Skarbu Państwa lub administracji publicznej. W pierwszej edycji Programu zaplanowane jest przyznanie maksymalnie 10 stypendiów. Kwalifikacja do Programu jest dwuetapowa: w pierwszym kroku kandydaci muszą przesłać komplet dokumentów. Osoby zakwalifikowane do drugiego etapu zostaną zaproszone na rozmowy indywidualne, w wyniku których wyłonieni zostaną stypendyści Programu. Ponieważ Program startuje przed rozpoczęciem najbliższego roku akademickiego, termin na złożenie wniosków upływał 8 sierpnia 2018 r. Po dołączeniu Partnerów do Programu, termin zakończenia naboru został wydłużony do 10 sierpnia br.

Regulamin, formularz wniosku Programu stypendialnego Bona Fide oraz wszystkie niezbędne informacje znajdują się na stronie Fundacji. 

źródło: PKN ORLEN
fot. 123rf.com
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ