Partner serwisu

Postój remontowy w Lotosie

Kategoria: Z życia branży

Od 29 marca do 10 maja br. w gdańskiej rafinerii będzie prowadzony planowany postój remontowy, do którego firma przygotowywała się blisko półtora roku. W zbiornikach LOTOS zgromadził odpowiednie zapasy tak, aby klienci nie odczuli przerwy w pracy zakładu.

 Postój remontowy w Lotosie

Instalacje LOTOSU pracują w okresach międzyremontowych z dostępnością na poziomie 99,2% Dla porównania średnia dostępność instalacji rafineryjnych zlokalizowanych w Unii Europejskiej wynosi nieco ponad 80%.
Zakres remontu „Wiosna 2013” obejmuje 51 instalacji, ponad 5 tys. urządzeń oraz 2,5 tys. aparatów i rurociągów. Zadanie tak wielkiej skali wymaga zatrudnienia ok. 2200 pracowników z firm zewnętrznych. Planowanie postoju remontowego rozpoczęło się już w listopadzie 2011 r. Zajmuje się tym 100-osobowy zespół inżynierów, reprezentujących wszystkie branże.
Jednym z istotnych elementów postoju remontowego rafinerii jest też zapewnienie nieprzerwanych dostaw produktów LOTOSU na rynek. Konieczność przeprowadzenia kompleksowych remontów co 4 lata wynika z doświadczeń eksploatacyjnych oraz przepisów dozorowych.
– W trakcie postoju kilka obszarów zakładu przejdzie modernizację, aby jeszcze bardziej podnieść ich moce przerobowe. W rafinerii wymienione zostaną piece technologiczne. Zmodernizowana będzie również kolumna na instalacji odsiarczania benzyn. Dodatkowo planowane są modernizacje instalacji hydrokrakingu, rozdziału gazów płynnych i instalacji produkcji baz olejowych – wymienia dyrektor Błędowski.

Źródło: Grupa LOTOS

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ