Partner serwisu
27 lipca 2018

PERN wciąż wydaje rekordowe ilości paliwa

Kategoria: Aktualności

Prawie 7 mln m³ – tyle paliwa poprzez wszystkie kanały dystrybucji (autocysterny, rurociągi i kolej) wydała ze swoich baz spółka PERN w I półroczu 2018 roku. To prawie 10 proc. więcej niż w analogicznym okresie 2017 r. Tak wysoka dynamika oznacza, że także w tym roku wolumeny obrotu paliwami pozostają na rekordowych poziomach.

PERN wciąż wydaje rekordowe ilości paliwa

Na skokowy wzrost obrotów na rynku paliw od 2016 roku wpłynęły zmiany przepisów tzw. pakiet paliwowy, pakiet energetyczny i pakiet transportowy. W 2017 roku łączne wydania z baz paliw PERN wyniosły niemalże 13 mln m³ i był to kolejny rok zwiększonego wykorzystania infrastruktury PERN. W 2016 roku łączne wydania paliw w PERN wyniosły 10,7 mln m³. W tym roku dynamika związana z wysokim obrotem na rynku paliw wpłynie na większe zapotrzebowanie na pojemności magazynowe.

– Koncentracja na rozwijaniu infrastruktury logistycznej i magazynowej w zakresie ropy naftowej, ale także paliw jest jednym z naszych celów strategicznych. Jeśli chodzi o magazynowanie paliw to planujemy zbudować nowe zbiorniki o łącznej pojemności przekraczającej 300 tys. m³ – podkreślił Igor Wasilewski, prezes PERN.

Obecnie w Bazie Paliw nr 1 w Koluszkach należącej do PERN prowadzone są intensywne prace budowlane. Inwestycja obejmuje budowę dwóch zbiorników magazynowych o pojemności 32.000 m3 każdy wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Analogiczna inwestycja jest równolegle realizowana w Bazie Paliw nr 2 w Nowej Wsi Wielkiej.

źródło: PERN
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ