Partner serwisu
05 lipca 2018

Studenci z całej Polski na stażu w ANWILU

Kategoria: Aktualności

Dziesięcioro studentów kierunków o profilu chemicznym rozpoczęło płatny trzymiesięczny staż we włocławskiej spółce z Grupy ORLEN w ramach III edycji projektu „Z ANWILEM na start”.

Studenci z całej Polski na stażu w ANWILU

Stażyści zostali wyłonieni spośród niemal stu kandydatów z uczelni wyższych z województw: kujawsko-pomorskiego, mazowieckiego, dolnośląskiego, śląskiego, świętokrzyskiego, pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego. Propozycję odbycia stażu otrzymali młodzi ludzie, którzy mogli pochwalić się szczególnymi osiągnięciami w nauce oraz przeszli z sukcesem wieloetapowy proces rekrutacyjny.

„Z ANWILEM na start” to zainicjowany w 2016 roku projekt, w ramach którego włocławska spółka rekrutuje ambitnych studentów kierunków ścisłych, planujących związać swoją przyszłość zawodową z branżą chemiczną. Trzymiesięczny staż umożliwia młodym ludziom zdobycie wiedzy oraz nowych umiejętności pod okiem ekspertów z ANWILU.

Przedsięwzięcie jest skierowane przede wszystkim do studentów chemii, technologii chemicznej, inżynierii chemicznej i materiałowej, a także inżynierii i technologii polimerów oraz nanotechnologii. Zainteresowanych podjęciem stażu w ANWILU nie brakuje. Od dwóch lat o jedno miejsce walczy średnio 10 kandydatów.

W tegorocznej, III edycji projektu „Z ANWILEM na start” biorą udział studenci Politechniki Warszawskiej, Politechniki Gdańskiej, Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy, Politechniki Łódzkiej oraz Politechniki Poznańskiej.

O tym, że studenci i absolwenci odbywający staż we włocławskiej firmie mają realną szansę na znalezienia zatrudnienia w jej strukturach, najlepiej świadczy fakt, że dwie stażystki z ubiegłorocznej edycji programu zostały etatowymi pracownikami ANWILU. Jedna z nich dołączyła w ubiegłym roku do Działu Realizacji Rozliczeń i Wsparcia w Biurze Zakupów, a druga – jako inżynier procesu – wzmocniła zespół Obszaru Produkcji Nawozów (zakład saletry).

źródło: Źródło: materiały prasowe
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ