Partner serwisu
05 lipca 2018

Już w niedzielę Dzień Tesli

Kategoria: Chemia Przemysłowa, ciekawostki

8 lipca w Centrum Nauki Kopernik odbędzie się piąta edycja Dnia Tesli. Na zwiedzających czeka wiele atrakcji, takich jak strefa doświadczeń związanych z elektrycznością i stanowiska dla konstruktorów.

Już w niedzielę Dzień Tesli

W najbliższą niedzielę, odwiedzający Centrum Nauki Kopernik na warszawskim Powiślu będą mieli okazję świętować 162. urodziny Nikoli Tesli, a także dowiedzieć się, jak wiele z przedmiotów codziennego dziś użytku wynalazł ten serbski naukowiec. Dzień Tesli to wydarzenie poświęcone tematyce energii elektrycznej – w jego organizację zaangażowała się firma innogy, działająca w branży energetycznej.

Jak wyprodukować prąd?

Dzień Tesli to ogromna liczba atrakcji dla wszystkich zwiedzających, także tych najmłodszych. Dla maluchów przygotowana została strefa, w której będą miały one szansę poznać urządzenia elektryczne oraz ich nieelektryczne odpowiedniki podczas wspólnej zabawy w memory, czy wyprodukować prąd, zamieniając siłę swoich mięśni na energię elektryczną. Dla starszych dzieci powstanie strefa eksperymentów, gdzie odbywać się będą m. in. mini warsztaty innogy Power Box dotyczące pozyskiwania energii ze źródeł odnawialnych. Młodych inżynierów zachęcamy do skorzystania ze strefy konstrukcji, w której będzie można lutować, programować i bawić się w symulatorze lotu.

Laboratorium szalonego naukowca

Niecodzienną atrakcją wydarzenia będzie escape room, przygotowany specjalnie na Dzień Tesli z myślą o młodych zwiedzających. Uczestnicy zabawy zostaną zaproszeni do laboratorium szalonego naukowca – Nikoli Tesli, który postanowi dokładnie sprawdzić ich wiedzę na temat energii elektrycznej i możliwości jej wykorzystania. Aby wydostać się z pomieszczenia dzieci będą musiały wykorzystać dostępne w laboratorium elementy i przy użyciu energii ze źródeł takich jak wiatr czy słońce, rozwiązać zagadki w możliwie najkrótszym czasie. Escape room dostępny będzie dla odwiedzających Centrum Nauki Kopernik jeszcze przez tydzień po niedzielnym Dniu Tesli, do 15 lipca włącznie.

– Nikola Tesla to postać wyjątkowo twórcza. Ma na swoim koncie niezwykle cenne wynalazki, bez których trudno nam dziś wyobrazić sobie świat: silnik elektryczny, radio czy baterie słoneczne. To ważne, że Centrum Nauki Kopernik w przyjazny dla dzieci sposób prezentuje jego sylwetkę najmłodszemu pokoleniu. Cieszę się, że innogy, jako wyłączny partner Dnia Tesli, ma swój udział w kreatywnym nauczaniu o elektryczności, a także w inspirowaniu dzieci do odważnego myślenia o energii elektrycznej i technologii poza utartymi schematami

– mówi Janusz Moroz, Członek Zarządu innogy Polska ds. Handlu.

Więcej informacji znajdziesz TUTAJ.

źródło: Źródło: materiały prasowe
fot. Centrum Nauki Kopernik
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ