Partner serwisu
22 czerwca 2018

LOTOS inwestuje w nowe pokolenie piłkarzy

Kategoria: Aktualności

Turniej piłkarski  LOTOS Junior Cup startuje 24 czerwca 2018 r. w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Malborku. Tegoroczne rozgrywki to już szósta edycja sportowych zmagań młodych piłkarzy. Zawody są jednocześnie podsumowaniem kolejnego sezonu działalności programu Piłkarska Przyszłość z LOTOSEM.

LOTOS inwestuje w nowe pokolenie piłkarzy

O puchar turnieju LOTOS Junior Cup zawalczy 15 drużyn, które trenują w ośrodkach „Piłkarskiej Przyszłości z LOTOSEM” w: Bytowie, Chojnicach, Elblągu, Kartuzach, Luzinie, Gdańsku - Kokoszkach, Gdańsku (APLG), Malborku, Nowym Dworze Gdańskim, Słupsku, Starogardzie Gdańskim, Stężycy i Ustce. W tym roku, pierwszy raz zaprezentują się zawodnicy z Białegostoku, gdzie miesiąc temu otwarto ośrodek treningowy – ­drugi po Elblągu zlokalizowany poza województwem pomorskim.

– Dla LOTOSU, głównego sponsora reprezentacji Polski, inwestycja w szkolenie młodych piłkarzy jest bardzo istotna – podkreśla Mateusz A. Bonca, pres Zarządu Grupy LOTOS. Piłkarska Przyszłość z LOTOSEM jest długofalowym projektem społeczno - sportowym, ale już dziś przynosi wymierne korzyści. Jestem przekonany, że dla wielu młodych będzie dobrym startem do prawdziwej kariery piłkarskiej.

Jednym z głównych mierników sukcesu Piłkarskiej Przyszłości z LOTOSEM jest liczba zawodników grających w kadrach młodzieżowych, a także zainteresowanie zawodnikami ze strony czołowych polskich klubów oraz ilość dzieci trenująca w ośrodkach – po przystąpieniu do programu liczba zawodników w każdym z nich podwoiła się.

– Po sześciu latach od powołania programu Piłkarska Przyszłość z LOTOSEM wyraźnie widzimy konkretne efekty naszych wspólnych działań –kilkudziesięciu wychowanków programu reprezentuje różne kluby w najwyższych rozgrywkach juniorskich w Polsce, a czołowe kluby zabiegają o naszych zawodników – powiedział Tomasz Bocheński, dyrektor Akademii Piłkarskiej Lechii Gdańsk. To wszystko efekty podniesienia jakości szkolenia w ośrodkach programu, systematyczna praca oraz wsparcie, jakie mogliśmy udzielić klubom i trenerom w codziennym procesie szkolenia. Piłkarska przyszłość z LOTOSEM w tej chwili to marka rozpoznawalna w całej Polsce, cieszymy się, że wraz z Grupą LOTOS możemy tworzyć projekt, który dzień po dniu staramy się rozwijać. ­

Dzięki współpracy Akademii oraz Grupy LOTOS metodycznym i wieloletnim treningiem objętych jest ponad 3000 dzieci, dodatkowo w ramach Programu cyklicznie przyznawane są stypendia sportowe. Najzdolniejsi zawodnicy otrzymują regularne powołania do młodzieżowych reprezentacji województw oraz kadr Polski. Ponadto wspólny z LOTOSEM program Akademii skupia ponad 120 trenerów, którzy poza spełnianiem funkcji stricte szkoleniowej, są doskonaleni również, jako lokalne kadry organizatorów, animatorów, instruktorów sportu i rekreacji fizycznej dla potrzeb istniejących kompleksów sportowych.

źródło: lotos.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ