Partner serwisu
18 czerwca 2018

LOTOS wśród liderów Rankingu Odpowiedzialnych Firm

Kategoria: Aktualności

Grupa LOTOS zajęła 2. miejsce w kategorii „Paliwa, energetyka, wydobycie” w tegorocznej XII już edycji Rankingu Odpowiedzialnych Firm. W całym zestawieniu spółka uplasowała się na 6. pozycji. Wyniki ogłoszono podczas gali, która odbyła się 15 czerwca w Akademii Koźmińskiego w Warszawie.

LOTOS wśród liderów Rankingu Odpowiedzialnych Firm

To już jedenasty raz, kiedy Grupa LOTOS znalazła się w tym prestiżowym zestawieniu. Ranking gromadzi największe spółki w Polsce, które poddawane są szczegółowej analizie pod kątem jakości zarządzania społeczną odpowiedzialnością biznesu (CSR). Umożliwia to organizacjom dokonanie wiarygodnej oceny swojego zaawansowania w podejmowaniu wyzwań zrównoważonego rozwoju, jest także cennym instrumentem edukacyjnym.

– Zasady społecznej odpowiedzialności biznesu i zrównoważonego rozwoju są trwale wpisane w misję i system wartości naszej firmy. Do priorytetów Grupy LOTOS należy działalność w zgodzie z oczekiwaniami otoczenia społecznego i biznesowego firmy oraz z uszanowaniem środowiska naturalnego. Osiągnięcie wysokiej pozycji w rankingu stanowi potwierdzenie o słuszności przyjętej przez nas polityki CSR we wszystkich obszarach działalności firmy – podkreśla Paweł Senator, dyrektor Pionu Marketingu w Grupie LOTOS, który odebrał nagrodę podczas gali ogłoszenia wyników rankingu w Warszawie.

Wśród kategorii podlegających ocenie w Rankingu Odpowiedzialnych Firm znalazły się: polityka zrównoważonego rozwoju, zarządzanie pozytywnym wpływem, odpowiedzialne prowadzenie biznesu, relacje z interesariuszami zewnętrznymi i wewnętrznymi, odpowiedzialne relacje z otoczeniem społecznym, jakość życia zawodowego, rozwój społeczny i wpływ na środowisko. Łącznie w Rankingu Odpowiedzialnych Firm wzięło udział 70 firm działających na polskim rynku.

Forum Odpowiedzialnego Biznesu oraz Global Compact Network Poland są partnerami merytorycznym zestawienia, które przygotowuje Bolesław Rok z Centrum Badań Przedsiębiorczości Pozytywnego Wpływu Akademii Leona Koźmińskiego i redaktor Jarosław Horodecki, zaś weryfikacją odpowiedzi zajmuje się Deloitte. Ranking publikował Dziennik Gazeta Prawna.

źródło: lotos.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ