Partner serwisu
13 czerwca 2018

PKN ORLEN finalizuje program obligacji detalicznych

Kategoria: Aktualności

Piąta emisja obligacji detalicznych PKN ORLEN po raz kolejny przewiduje warunki oprocentowania obejmujące WIBOR 6M powiększony o marże w wysokości 1,2% w skali roku. Zapisy na papiery dłużne na łączną kwotę 200 mln będą przyjmowane od 18 czerwca br. Do tej pory Koncern uplasował na rynku obligacje warte 800 mln złotych.

PKN ORLEN finalizuje program obligacji detalicznych

– PKN ORLEN ma ugruntowaną pozycję na rynkach finansowych i jest wiarygodnym partnerem, co docenili inwestorzy przy okazji poprzednich emisji. Po raz kolejny wychodzimy im naprzeciw, oferując atrakcyjne warunki i pewny sposób lokowania oszczędności. To już ostatnia możliwość zakupu obligacji detalicznych PKN ORLEN z pierwszej ręki, w ramach obowiązującego programu – powiedział Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN ORLEN.

Obligacje będą oferowane inwestorom poprzez rozbudowaną sieć Punktów Obsługi Klienta i Punktów Usług Maklerskich Domu Maklerskiego PKO Banku Polskiego oraz dodatkowo przez uczestników konsorcjum dystrybucyjnego: Dom Maklerski BDM S.A., mBank S.A., Noble Securities S.A. Intencją Koncernu jest notowanie papierów dłużnych na rynku Catalyst Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Obligacje detaliczne otrzymały ocenę agencji Fitch Ratings, która przyznała całemu programowi rating na poziomie A(pol).

źródło: PKN ORLEN
fot. 123rf.com
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ