Partner serwisu
08 czerwca 2018

Jubileuszowa gala Dni Chemika Grupy Azoty ZAK S.A.

Kategoria: Aktualności

Znakomite grono gości, ważne wyróżnienia, mnóstwo wzruszeń - tak w kilku słowach można by opisać galę jubileuszu 70-lecia Grupy Azoty ZAK S.A., która odbyła się w ramach Dni Chemika.

Jubileuszowa gala Dni Chemika Grupy Azoty ZAK S.A.

Od kilkudziesięciu lat kędzierzyńska spółka organizuje oficjalne obchody, których najważniejszym punktem jest uroczystość wręczania odznaczeń pracownikom zakładów. Corocznie dwadzieścia osób otrzymuje tytuł Zasłużonego Pracownika, przyznawany za ponadprzeciętne zaangażowanie w procesie wykonywania obowiązków oraz stanowienie przykładu dla innych.

- Spotkałem w życiu różne sposoby pojmowania etosu pracy. Są kraje, w których sprowadza się on wyłącznie do tego, ile pieniędzy wpłynie na konto. Tu, w zakładach w Kędzierzynie-Koźlu, napotkałem ludzi, o których nie wystarczy powiedzieć, że są pracowici czy zaangażowani. Nasi pracownicy są oddani firmie - podkreślał Sławomir Lipkowski, prezes zarządu Grupy Azoty ZAK S.A.


Gratulacje pracownikom składał również prezes zarządu Grupy Azoty, dr Wojciech Wardacki. - Hasło przewodnie tegorocznych Dni Chemika Grupy Azoty brzmi: "Łączy nas chemia". W Kędzierzynie czuć tę właśnie chemię i życzliwość. Od razu da się odczuć, że ludzie utożsamiają się z firmą. Grupa Azoty ZAK S.A. posiada niesamowity dorobek naukowy i wdrożeniowy. Wśród największych sukcesów należy wymienić instalację do produkcji alkoholi OXO czy technologię granulacji mechanicznej, z której korzystają inne spółki Grupy Azoty. Liczę na to, że jeszcze wiele od Kędzierzyna będziemy się mogli nauczyć - mówił dr Wojciech Wardacki.

Ważnym elementem gali były odznaczenia przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę. Złoty Medal za Długoletnią Służbę otrzymało z rąk wojewody opolskiego Adriana Czubaka blisko dwudziestu byłych i obecnych pracowników Grupy Azoty ZAK S.A. - W historii działalności kędzierzyńskich zakładów żaden rok nie był zmarnowany. Z radością dostrzegam kolejne inwestycje, które bez państwa kreatywności i innowacyjności by nie zaistniały - zwracał się do odznaczonych osób Adrian Czubak.

Po zakończeniu oficjalnej części gali nie mogło zabraknąć jubileuszowego tortu oraz toastu za pomyślność kędzierzyńskiej spółki. Całość zwieńczył klimatyczny koncert Renaty Przemyk, która wystąpiła z projektem Akustik Trio.

Odznaczenie firmowe - Zasłużony Pracownik Grupy Azoty Zakłady Azotowe Kędzierzyn S.A.

1. Katarzyna Czyżyńska-Mosiek
2. Wiesław Dżaluk
3. Irena Frencel
4. Ewald Gonska
5. Ryszard Góralski
6. Hilary Gwioździk
7. Katarzyna Klęczar
8. Hugo Kleemann
9. Norbert Konieczny
10. Jerzy Kiepura
11. Krzysztof Krzysik
12. Beata Kukiełka
13. Agnieszka Kurpińska
14. Piotr Kutyła
15. Aleksandra Littman
16. Józef Motyczyński
17. Joachim Paterok
18. Andrzej Stypułkowski
19. Beata Szalkowska
20. Antoni Wicher

Odznaczenie państwowe – Złoty Medal za Długoletnią Służbę

1. Grażyna Danko
2. Zofia Filant
3. Łucja Filipowicz
4. Regina Gawlica
5. Grażyna Gładysz
6. Bolesław Górczany
7. Elżbieta Jagiełło-Macutkiewicz
8. Krystyna Karpiak-Jarzyna
9. Maria Kasprzak
10. Maria Kowalska
11. Brygida Kulik–Tomanek
12. Marek Niedźwiecki
13. Bożena Płonkiewicz
14. Wojciech Płonkiewicz
15. Jan Pyrek
16. Joanna Taborowicz
17. Krystyna Wróbel
18. Jerzy Zarzycki

źródło: Grupa Azoty
Ekoz
2018-06-11
Gratulacje dla kadry ZAK Kędzierzyn- Koźle Grupa Azoty z okazji Jubileuszu 70-lecia i Dnia Chemika. Dobrze, że Zarząd pamięta o wyróżnieniach i odznaczeniach dla zasłużonych pracowników.
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ