Partner serwisu
27 kwietnia 2018

Grupa Azoty S.A. i Grupa Azoty Police „Transparentnymi Spółkami Roku 2017”

Kategoria: Aktualności

Dwie spółki Grupy Azoty: Grupa Azoty S.A. i Grupa Azoty Police otrzymały zaszczytne tytuły „Transparentna Spółka Roku 2017” w drugiej edycji rankingu prowadzonego przez „Parkiet” oraz Instytut Rachunkowości i Podatków, przy wsparciu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. W ubiegłorocznej, pierwszej edycji rankingu Grupa Azoty S.A. również została jednym z laureatów rankingu i uzyskała tytuł „Transparentna Spółka Roku 2016”.

Grupa Azoty S.A. i Grupa Azoty Police „Transparentnymi Spółkami Roku 2017”

Celem rankingu jest wyłonienie najbardziej transparentnych i komunikatywnych spółek notowanych w trzech głównych indeksach: WIG20, WIG40 oraz WIG80. Grupa Azoty S.A. została wyróżniona spośród spółek z indeksu mWIG40, a Grupa Azoty Police - z indeksu sWIG80.

Ranking „Transparentna Spółka Roku 2017” został sporządzony na podstawie badania ankietowego i obejmował najważniejsze obszary komunikacji z rynkiem: sprawozdawczości finansowej i raportowania, relacji inwestorskich a także zasad ładu korporacyjnego. Firmy musiały m.in. odpowiedzieć, czy dotrzymują terminów związanych np. z publikacją raportów, jak komunikują się z uczestnikami rynku kapitałowego oraz czy rozwijają się zgodnie z opublikowaną strategią.

- Transparentność w przedsiębiorstwie jest gwarancją, że jego działalność prowadzona jest zgodnie z najwyższymi standardami, a dla szerokiego grona inwestorów to sygnał, że spółka jest zarządzana i prowadzona zgodnie z ich oczekiwaniami. Ponadto, jak podkreślają twórcy rankingu, transparentność jest opłacalna, bo przejrzysta komunikacja spółki ma wpływ na jej rzetelną wycenę – mówi Paweł Łapiński, wiceprezes zarządu Grupy Azoty S.A.

W tym roku wyróżnienie zdobyło 28 emitentów. Badanie ankietowe zostało skierowane do 140 firm, spośród których w ramach indeksu mWIG40 laureatem została m.in. Grupa Azoty S.A., a z indeksu sWIG80 Grupa Azoty Police. Uroczyste ogłoszenie wyników rankingu „Transparentna Spółka Roku 2017” odbyło się w dniu 25 kwietnia 2018 r. na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Wyróżnienie w imieniu Grupy Azoty S.A. odebrała Joanna Barnaś, kierownik Biura Relacji Inwestorskich, a wyróżnienie dla Grupy Azoty Police odebrał Paweł Piwowarczyk z Biura PR.

źródło: Grupa Azoty
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ