Partner serwisu

Relacja: VI Konferencja Naukowo-Techniczna „Bezpieczeństwo Techniczne w Przemyśle Chemicznym 22-23 maja 2007

Kategoria: VI Konferencja Naukowo-Techniczna ?Bezpieczeństwo Techniczne w Przemyśle Chemicznym 22-23 maja 2007

W dniach 22-23 maja 2007 r. w Płocku –  stolicy polskiej chemii – odbyła się szósta edycja konferencji   „Bezpieczeństwo Techniczne w Przemyśle Chemicznym”. W konferencji udział wzięło około 140 osób reprezentujących wiodące zakłady przemysłu chemicznego, nawozowego i rafineryjnego.

 

Relacja: VI Konferencja Naukowo-Techniczna  „Bezpieczeństwo Techniczne w Przemyśle Chemicznym 22-23 maja 2007

Spotkanie nie mogłoby się odbyć bez firm, instytucji i urzędów, które zaangażowały się w jego przeprowadzenie. Gospodarzem spotkania był Basell Orlen Polyolefins Sp. z o.o., natomiast partnerem PKN Orlen S.A. oraz UDT. Honorowy Patronat objęło Ministerstwo Gospodarki oraz CIOP. Patronat merytoryczny sprawowała Politechnika Łódzka.

     W pięciu panelach omówione zostały najważniejsze problemy z zakresu bezpieczeństwa technicznego i analizy ryzyka. Wysoki poziom merytoryczny i naukowy spotkania zapewnili przedstawiciele politechnik: Łódzkiej i Wrocławskiej, a także Urzędu Dozoru Technicznego oraz CIOP PIB. Program jest dziełem Rady Naukowej pod kierownictwem Adama S. Markowskiego i Andrzeja Biskupskiego, którzy jak co roku zadbali o to, aby przedstawiane referaty poruszały aktualne problemy oraz miały praktyczną wartość dla specjalistów z branży.
Wykładom i prelekcjom, jak co roku, towarzyszyła wystawa stoisk. Zaprezentowano ofertę dla przemysłu z zakresu bezpieczeństwa technicznego i ochrony osobistej.

     Wiele wykładów i prezentacji kończyło się burzliwą dyskusją. Niekiedy pytań i opinii padających z sali było tak dużo, że osoby prowadzące musiały – ze względu na ograniczenia czasowe – studzić zapał uczestników i przechodzić do następnych punktów programu.
Wiele rozmów kontynuowano w kuluarach; doskonałą okazją do bezpośrednich, nieskrępowanych kontaktów okazał się wieczór grillowy. O wspaniałą, gorącą atmosferę zadbał kabaret „Antyki”.


Konferencja nie osiągnęłaby tak znaczącej rangi bez wsparcia czołowych instytucji naukowych i urzędów. Dziękujemy więc gospodarzowi, naszym patronom za pomoc w przygotowaniu spotkania. Dziękujemy Wam - uczestnikom tegorocznej imprezy i zapraszamy już za rok, na kolejną edycję konferencji.

 

       

 

 
    

Honorowy Gospodarz:

Honorowy patronat:

Minister Gospodarki

Patronat naukowy:

Politechnika Łódzka

Partner:

 

 

Urząd Dozoru Technicznego

Organizator:

 

 

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ