Partner serwisu
26 marca 2018

Zapisy na obligacje PCC Rokita biją rekordy

Kategoria: Aktualności

Na obligacje PCC Rokita serii EE została złożona absolutnie rekordowa ilość zapisów, patrząc na dotychczasową historię emisji Spółki. Złożono 1083 zleceń kupna. Spółka stawia na wzorcowe relacje z inwestorami, w tym w szczególności z inwestorami indywidualnymi. PCC Rokita od ponad 7 lat regularnie emituje papiery dłużne.

Zapisy na obligacje PCC Rokita biją rekordy

PCC Rokita znana jest jako pionier na rynku obligacji detalicznych, dedykowanych głównie inwestorom indywidualnym. Kolejna emisja PCC Rokita została uplasowana z dużą redukcją, sięgającą ponad 67%. W piątek, 23 marca br., emitent dokonał przydziału sześcioletnich obligacji, oprocentowanych w wysokości 5% rocznie. Oferującym był Dom Maklerski BDM S.A., a zapisy dodatkowo przyjmowały Dom Maklerski citi handlowy, Dom Maklerski mBank i Biuro Maklerskie Alior Banku.

Rekordowa ilość zapisów to dla nas komplement od rynku. Zakończona właśnie emisja kolejny raz dała dowód zaufania dla PCC Rokita jako emitenta - mówi Wiesław Klimkowski, Prezes Zarządu PCC Rokita SA.

Działająca w branży chemicznej Grupa PCC Rokita rozwija się bardzo dynamicznie. Z roku na rok rosną wyniki finansowe Grupy. W 2017 roku Grupa PCC Rokita osiągnęła rekordowe wyniki z działalności dwóch podstawowych segmentów produkcyjnych, jakimi są Chloropochodne i Poliuretany. Grupa wypracowała bardzo wysoki zysk EBITDA na poziomie 266,4 mln zł i zysk netto w kwocie 182,4 mln zł. Porównując zysk netto roku 2017 do roku 2013, prezentowanego podczas debiutu giełdowego, zysk ten osiągnął ponad 300% wzrost w ciągu czterech lat notowań akcji.

Rekordowe zainteresowanie papierami dłużnymi PCC Rokita naturalnie postrzegać można jako m.in. efekt codziennej staranności, z jaką emitent pielęgnuje swoje relacje z inwestorami. Działaniom Spółki towarzyszy motto dotyczące komunikacji z rynkiem, która ma być transparentna, przyjazna i ma nieść aktualny przekaz o tym, co ważne.

Kolejna udana emisja obligacji jest dla nas weryfikacją atrakcyjności spółki, jak i oferowanych przez nią walorów. To wciąż atrakcyjna alternatywa dla produktów bankowych – stwierdza Rafał Zdon, Wiceprezes Zarządu PCC Rokita SA. Mamy świadomość wysokiej wartości w utrzymywaniu dobrych relacji z naszymi inwestorami. Pozostajemy do Ich dyspozycji otwarci na komunikację zarówno w trakcie emisji, jak i przez cały rok– uzupełnia.

Spółka skutecznie realizuje zapowiadane inwestycje. Zwiększa moce produkcyjne, równocześnie poszerza portfolio o nowe produkty, jak poliole poliestrowe. Aktywnie poszukuje możliwości dalszego rozwoju. PCC Rokita od 2015 jest zaangażowana w Tajlandii. W 2017 roku spółka z Grupy PCC Rokita podpisała umowy ze spółkami koncernu Petronas, jednego z największych na świecie, mające na celu rozpoczęcie przygotowań do realizacji potencjalnej inwestycji produkcyjnej w Malezji.

Równocześnie PCC Rokita chętnie dzieli się zyskiem z akcjonariuszami. Wypłacona w 2017 roku dywidenda w wysokości 7,56 zł na jedną akcję ponownie uplasowała PCC Rokita w czołówce polskich emitentów, oferujących najwyższe stopy dywidendy.

Na Catalyst notowanych jest obecnie jedenaście serii obligacji PCC Rokita, pochodzących z poprzednich emisji publicznych. W sumie Spóła wyemitowała dotąd obligacje o łącznej wartości blisko 370 mln zł, z czego wartość wykupionych obligacji to 110 mln zł.

źródło: PCC Rokita
fot. 12rf.com
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ