Partner serwisu
31 stycznia 2018

dr Wojciech Wardacki: Bardzo dobry rok Grupy Azoty Police

Kategoria: Aktualności

Realizując plan nowych inwestycji, jednocześnie sukcesywnie modernizujemy polickie zakłady. Sprzyja temu bardzo stabilna i dobra sytuacja finansowa polickiej spółki. Przed nami m.in. modernizacja linii produkcyjnej kwasu fosforowego, potrzebnego do produkcji nawozów. Przeznaczyliśmy na to kilkadziesiąt milionów złotych. Cały czas też mamy na uwadze ochronę środowiska, do czego przyczyni się bez wątpienia nowa instalacja odsiarczania spalin.

Ogromny nacisk kładziemy na innowacyjność. W Grupie Azoty to priorytet. Do końca 2018 r., w Tarnowie powstanie Centrum Badawczo-Rozwojowe, którego budowę rozpoczęliśmy w tym roku. Inwestycja pochłonie 74 mln zł. Dla Grupy Azoty innowacyjność - oprócz rozbudowy infrastruktury badawczo-rozwojowej, to także współpraca z perspektywicznymi startupami, to również element prowadzonych przez nas działań proinnowacyjnych – stwarza między innymi możliwość zawierania umów handlowych, angażowania kapitału itp.

Jakie efekty przyniosło wdrożenie w Grupie Azoty „platformy zakupowej”?

Bez wątpienia synergia działań dotyczących zakupów strategicznych surowców to ważny element optymalizacji kosztów, wzmacniający pozycję Grupy przy negocjacjach z dostawcami, pozwalający korzystać z efektu skali. Wspomniana platforma zakupowa i aukcje elektroniczne, będące efektem ujednolicenia regulaminu zamówień, przyniosły bardzo wymierne korzyści, dało miliony złotych oszczędności, poszerzyło grono potencjalnych dostawców. Dzięki temu wartości nowych kontraktów są niższe nawet kilkadziesiąt procent. Dla przykładu przy jednym z zamówień otrzymaliśmy na platformie kilkanaście ofert, z których trzy najwyższe sięgały 250-280 tys. zł. Ostatecznie, wybraliśmy ofertę za 28 tys. zł. Ta platforma – co jest bardzo istotne - jest dostępna dla każdego przedsiębiorcy i obejmuje też handel nawozami. W Grupie Azoty wpływa także na jej jeszcze głębszą konsolidację.

Zarząd Grupy Azoty Police w sposób szczególny dba o właściwe relacje międzypracownicze, pamięta również o byłych pracownikach.

Tradycją stały się już uroczyste spotkania, podczas których honorujemy wszystkich naszych pracowników przechodzących na emeryturę. Witamy też nowo narodzone dzieci w rodzinach naszych pracowników – z radością gościmy rodziców z pociechami, by złożyć im zasłużone gratulacje i wręczyć wyprawki dla maluchów. Uzyskany w mijającym roku tytuł „Pracodawcy Przyjaznego Pracownikom” zobowiązuje. Chcemy utrzymać ten tytuł nie tylko przez trzy lata, do czego upoważnia certyfikat.

W spółce odnotowano także wzrost zatrudnienia o ponad 120 osób. Obecnie zatrudniamy prawie 3,5 tys. pracowników.

Dzięki porozumieniu pomiędzy zarządem spółki i zakładowymi organizacjami związkowymi, które są dla nas partnerem w rozmowach dotyczących spraw pracowniczych, od stycznia 2018 roku wszyscy zatrudnieni w Grupie Azoty Police otrzymają, podobnie, jak w ubiegłym roku, podwyżki. Zgodziliśmy się także na związkowe propozycje jednorazowych kwot wypłacanych z okazji Bożego Narodzenia, Wielkanocy i Dnia Chemika.

Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ