Partner serwisu
04 stycznia 2018

Baltic Pipe: podpisanie umów z projektantami polskich gazociągów dla części lądowej

Kategoria: Aktualności

GAZ-SYSTEM 29 grudnia 2017 r. podpisał dwie umowy na opracowanie dokumentacji projektowych dla gazociągów, które powstaną w Polsce w ramach projektu Baltic Pipe.

Baltic Pipe: podpisanie umów z projektantami polskich gazociągów dla części lądowej

Konsorcjum PGNiG GAZOPROJEKT S.A. oraz ILF Consulting Engineers Polska Sp. z o.o. zaprojektuje gazociąg łączący miejsce lądowania gazociągu podmorskiego z krajowym systemem przesyłowym wraz z terminalem odbiorczym, natomiast gazociąg relacji Goleniów-Lwówek zaprojektuje firma MGGP S.A.

Firmy wyłonione w ramach postępowania przetargowego są zobowiązane do uzyskania wszystkich niezbędnych uzgodnień, zgód, opinii, pozwoleń i decyzji i przekazania kompletnych dokumentacji projektowych inwestorowi najpóźniej w I kwartale 2020 r.  Obie spółki będą sprawować nadzór autorski przy realizacji procesu budowlanego.

Gazociąg podmorski będzie wychodzić na brzegu Morza Bałtyckiego w województwie zachodniopomorskim

W zależności od wybranej trasy gazociągu podmorskiego, wybudowana zostanie infrastruktura przesyłowa o długości od 230 do ok. 300 km. Ponadto powstanie nowa tłocznia gazu w Gustorzynie oraz rozbudowane zostaną tłocznie w Odolanowie i Goleniowie.

Powyższe inwestycje są niezbędne dla funkcjonowania polskiego systemu przesyłowego w zakresie przesyłania zwiększonych strumieni gazu ziemnego związanych z dywersyfikacją źródeł gazu, rozbudową Terminalu LNG w Świnoujściu oraz powstaniem gazociągu podmorskiego, łączącego Danię z Polską.

źródło: Informacja prasowa
fot. 123rf.com
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ