Partner serwisu
21 grudnia 2017

ANWIL wspiera placówki opiekujące się chorymi

Kategoria: Aktualności

Dwadzieścia sześć placówek opiekujących się chorymi na terenie całej Polski otrzyma wsparcie finansowe w łącznej wysokości 180 tys. zł na prowadzenie działalności statutowej od PKN ORLEN oraz czterech spółek Grupy ORLEN – w tym ANWILU. Na wniosek pracowników chemicznej firmy darowizny trafią do włocławskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Opieki Paliatywnej oraz Stowarzyszenia Hospicjum Świętej Elżbiety ze Złotowa.

ANWIL wspiera placówki opiekujące się chorymi

Wspieranie hospicjów to przedsięwzięcie zainicjowane w ubiegłym roku przez Fundację ORLEN – Dar Serca mające na celu pomoc placówkom, które – mimo że spełniają niezwykle istotną społecznie misję, opiekując się osobami przewlekle chorymi – zazwyczaj borykają się z problemami finansowymi.

Przedsięwzięcie promuje także ideę wolontariat wśród pracowników Koncernu oraz uwrażliwia ich na potrzeby lokalnych organizacji, ponieważ to zatrudnieni w PKN ORLEN oraz w czterech spółkach Grupy ORLEN wskazują ośrodki, które w ich ocenie powinny otrzymać pomoc.

Z inicjatywy pracowników ANWILU wsparcie finansowe zostanie przekazana dwóm ośrodkom – włocławskiemu oddziałowi Polskiego Towarzystwa Opieki Paliatywnej (20 tys. zł) oraz Stowarzyszeniu Hospicjum Świętej Elżbiety ze Złotowa (10 tys. zł).

Jednym z ważnych elementów formularza aplikacyjnego, służącego do zgłaszania placówek zasługujących na wsparcie Fundacji ORLEN – Dar Serca, realizującej program, był opis własnej działalności wolontariackiej pracownika na ich rzecz.

Najczęstsze formy zaangażowania

Najczęstszymi formami zaangażowania zadeklarowanymi przez zatrudnionych w Koncernie było udzielanie wsparcia finansowego zarówno w ramach przekazywania 1 proc. podatku dochodowego, jak i bezpośrednich wpłat na konto, pomoc w ramach programu grantowego realizowanego przez PKN ORLEN, wspieranie wolontariuszy działających w danej placówce, a także własna aktywność na tym polu. Kilku pracowników zadeklarowało, że po przejściu na emeryturę zamierza dołączyć do grona wolontariuszy wskazanego przez siebie hospicjum.

Fundacja ORLEN – Dar Serca przekaże darowizny wszystkim placówkom zgłoszonym do programu przez pracowników PKN ORLEN oraz czterech spółek Grupy ORLEN. Pomoc otrzymają dwa płockie hospicja: św. Urszuli Ledóchowskiej oraz Caritas Diecezji Płockiej, a także zlokalizowane w okolicach Płocka hospicjum w miejscowości Kraszewo - Czubaki. Wśród beneficjentów programu znalazło się także Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska, Lubelskie Hospicjum im. Małego Księcia oraz cztery krakowskie hospicja: Hospicjum dla dzieci im. Księdza Józefa Tichnera, Alma Spei, Małopolskie Hospicjum dla Dzieci i Hospicjum św. Łazarza. Pomoc trafi również do placówek, które pomagają w Koszalinie, Krośnie, Skierniewicach, Łodzi, Poznaniu, Augustowie, Otwocku, Chorzowie, Rzeszowie, Jaworznie, Jedliczu, Opolu, Nowej Soli, Katowicach i Warszawie.

źródło: Informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ