Partner serwisu
11 grudnia 2017

Nowy magazyn bloków długich w CIECH Pianki

Kategoria: Aktualności

CIECH Pianki zakończyła rozbudowę magazynu bloków długich i budynku spedycji. Dzięki wartej około 9 mln zł inwestycji znacząco poprawiła się efektywność procesów produkcyjnych i logistycznych.

Nowy magazyn bloków długich w CIECH Pianki

Efekty inwestycji są już widoczne w działalności bydgoskiego producenta pianek poliuretanowych, dla którego październik był rekordowym miesiącem pod względem produkcji. Większa powierzchnia magazynowa nie tylko zwiększa możliwości obsługi klientów, ale pozwala również przyśpieszyć prace nad poszerzeniem portfolio produktowego. Rozwój możliwości produkcyjnych CIECH Pianki jest elementem strategii Grupy CIECH polegającej na dywersyfikacji swojej działalności biznesowej i rozwoju segmentu organicznego.

W ramach inwestycji...
Prace nad rozbudową magazynu bloków długich w CIECH Pianki rozpoczęły się w I kwartale 2017 roku. W ramach inwestycji zamontowane zostały nowoczesne suwnice z chwytakami oraz transportery taśmowe. Urządzenia te umożliwiają pełną automatyzację procesu składowania bloków elastycznej pianki poliuretanowej o długości 30 m. Bloki te przemieszczane są suwnicami w obrębie magazynu, skąd za pomocą transporterów taśmowych kierowane są do rozkroju na bloki o zamówionych wymiarach i wysyłane transportem do klientów.

Poprawa efektywności
Zrealizowana inwestycja umożliwiła Spółce znaczącą poprawę efektywności procesów produkcyjnych oraz udoskonaliła logistykę zakładów w obszarze spedycji. Dzięki inwestycji w nowy magazyn bloków długich CIECH Pianki w kolejnych kwartałach zwiększy swoje możliwości zaspokojenia wyższego popytu na pianki poliuretanowe (PUR). Większa powierzchnia magazynowa i nowy budynek spedycji zintensyfikują również prace nad rozszerzaniem portfolio produktowego. Całkowita wartość inwestycji wyniosła około 9 mln zł.

- Nasza Grupa intensywnie pracuje nad systematycznym poszerzaniem portfolio produktowego, zwłaszcza w obszarze wyrobów zaawansowanych, specjalistycznych, precyzyjnie dostosowanych do wymagań naszych klientów. W każdym segmencie działalności stawiamy na badania i rozwój. Nie inaczej jest w przypadku zakładu w Bydgoszczy, gdzie podejmowane są działania z zakresu wdrażania nowych typów pianek. Nowy magazyn i centrum spedycji to odpowiedź na rosnący popyt na produkty CIECH Pianki. Dzięki tej inwestycji spółka może planować dalszą ekspansję w zakresie poszerzania zarówno bazy klientów, jak i portfolio produktowego – mówi Artur Osuchowski, Członek Zarządu CIECH S.A.

Coraz częściej zlecenia realizowane przez CIECH Pianki wykraczają poza obsługę przemysłu meblarskiego i tapicerskiego. Spółka dostarcza między innymi pianki do produkcji środków utrzymania czystości, produkcji uszczelek, mat sportowych i innych specjalistycznych produktów.

- CIECH Pianki już dziś ma ugruntowaną pozycję na rynku, posiada grono zaufanych klientów oraz sukcesywnie zdobywa nowych. Dobrze zaplanowana inwestycja w magazyn bloków długich pozwala nam na umocnienie pozycji CIECH Pianki na rynku elastycznych pianek PUR. Po dobrym roku nie zamierzamy jednak spocząć na laurach – już dziś planujemy inwestycje na kolejny rok – mówi Dariusz Tołoczko, Prezes Zarządu CIECH Pianki.

W bieżącym roku w CIECH Pianki wprowadzone zostały także liczne udoskonalenia z zakresu zarządzania (m.in. rozbudowa systemu informatycznego SAP, innowacje w produkcji i logistyce). Dzięki temu zoptymalizowano gospodarkę magazynową, zmniejszono ilość odpadów produkcyjnych i poszerzono asortyment produktów.

źródło: CIECH
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ