Partner serwisu
02 listopada 2017

Grupa Azoty uzyskała status Członka Giełdy na Rynku Towarów Giełdowych

Kategoria: Aktualności

– Towarowa Giełda Energii jest miejscem, gdzie przejrzyste procedury transakcyjne zapewniają kształtowanie się rynkowych cen energii i gazu, surowców niezbędnych dla funkcjonowania Grupy Azoty. Obecność na TGE pozwala nam mieć wpływ na przyszły kształt giełdowego rynku towarowego – powiedział Tomasz Hinc, wiceprezes Grupy Azoty.

Grupa Azoty uzyskała status Członka Giełdy na Rynku Towarów Giełdowych

- Pojawienie się na parkiecie giełdowym europejskiego lidera branży chemicznej jest dużym wyróżnieniem dla Towarowej Giełdy Energii oraz świadczy o zaufaniu do prowadzonych przez TGE hurtowych rynków gazu i energii elektrycznej - mówi Piotr Zawistowski, pełniący obowiązki prezesa zarządu TGE.

Towarowa Giełda Energii S.A. (TGE) powstała pod koniec 1999 roku. Jest Nominowanym Operatorem Rynku Energii Elektrycznej (NEMO) dla polskiego obszaru cenowego oraz jedyną licencjonowaną giełdą towarową w Polsce, a od lutego 2015 r. posiada zezwolenie na prowadzenie rynku regulowanego. Od lutego 2012 r. TGE należy do Grupy Kapitałowej Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

TGE gwarantuje pewność i bezpieczeństwo transakcji na wszystkich prowadzonych rynkach: Rynku Towarów Giełdowych w zakresie energii elektrycznej, gazu ziemnego, praw majątkowych i uprawnień do emisji CO2; Rynku Instrumentów Finansowych dla energii elektrycznej; w Rejestrze Świadectw Pochodzenia oraz Rejestrze Gwarancji Pochodzenia. Jest aktywnym członkiem europejskiego rynku Multi-Regional Coupling (MRC) od lipca 2015 r. oraz inicjatywy projektu Price Coupling of Regions (PCR) od października 2015 r. TGE i Nord Pool Spot prowadzą połączone rynki dnia następnego na zasadach market coupling na połączeniu SwePol i LitPol - połączenie energetyczne Polski ze Szwecją - od 2010 r., a od grudnia 2015 r. z Litwą.

źródło: Informacja prasowa
fot. 123rf.com
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ