Partner serwisu
30 października 2017

Kolejny kontrakt PGNiG z Ukrtransgazem

Kategoria: Aktualności

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo zawarło kolejną umowę z ukraińskim operatorem sieci przesyłowych i magazynów Ukrtransgaz. Nowy kontrakt umożliwi PGNiG korzystanie z podziemnych magazynów gazu znajdujących się na terytorium Ukrainy.

Kolejny kontrakt PGNiG z Ukrtransgazem

Umowa otwiera PGNiG dodatkowe możliwości rozwoju działalności handlowej w zakresie obrotu gazem ziemnym na rynku ukraińskim.

Zgodnie z przyjętą strategią PGNiG dynamicznie zwiększa swoją aktywność na europejskich rynkach. Zawarcie umowy magazynowej z Ukrtransgaz jest istotnym elementem rozwoju działalności Spółki zmierzającym do wzmocnienia konkurencyjności naszej pozycji na Ukrainie – powiedział Maciej Woźniak, wiceprezes Zarządu PGNiG SA ds. handlowych.

Podpisana umowa to kolejny kontrakt zawarty w ostatnim czasie przez PGNiG z Ukrtransgazem. Również w październiku br. spółki podpisały umowę, która umożliwia PGNiG korzystanie z ukraińskich sieci przesyłowych. Wcześniej PGNiG we współpracy z ukraińskim kontrahentem ERU Trading rozpoczęło dostawy gazu na potrzeby własne operatora ukraińskiego w ramach wygranego przetargu organizowanego przez Ukrtransgaz.

PGNiG od ponad roku sprzedaje gaz ukraińskim kontrahentom. Stale monitorujemy zmiany regulacyjne oraz rynkowe na Ukrainie, szukając nowych możliwości rozwoju dla prowadzonej tam przez nas sprzedaży. Obecnie opłaty za magazyny na ukraińskim rynku są na bardzo atrakcyjnym poziomie, dlatego widzimy potencjał w korzystaniu z nich przy okazji rozwijania sprzedaży gazu na Ukrainie – dodał wiceprezes PGNiG SA.

Podpisana przez PGNiG umowa ma charakter ramowy. W zależności od bieżących potrzeb i aktualnej sytuacji rynkowej PGNiG będzie mogło elastycznie korzystać z magazynów gazu ziemnego Ukrtransgaz.

źródło: Informacja prasowa
fot. 123rf.com
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ