Partner serwisu
12 października 2017

Nowe standardy zatrudniania w Grupie Kapitałowej LOTOS

Kategoria: Aktualności

Od października br. nowi pracownicy w Grupie Kapitałowej LOTOS są zatrudniani na umowę o pracę na czas określony trwającą 12 miesięcy. Po tym terminie co do zasady będzie oferowana umowa o pracę na czas nieokreślony.

Nowe standardy zatrudniania w Grupie Kapitałowej LOTOS

Do tej pory pracownicy Grupy Kapitałowej LOTOS otrzymywali umowy na czas nieokreślony podpisując dopiero trzecią umowę, czyli zazwyczaj po okresie próbnym trwającym kilka miesięcy i 2 latach pracy na czas określony. Zmiana, wychodząca naprzeciw oczekiwaniom pracowników oraz procesom zachodzącym na rynku pracy, wdrażana jest jednocześnie we wszystkich spółkach grupy kapitałowej.

Krótszy czas oczekiwania na stałą umowę o pracę pozwoli na poprawę jakości obsługi nowych pracowników podczas procesu adaptacyjnego. Co ważne, zapewni im też większą stabilność zatrudnienia i komfort psychiczny, bowiem umowę na czas nieokreślony będą mogli podpisać z pracodawcą już po roku.

Dobre wieści także dla obecnych pracowników

Zmiana zasad zatrudniania nie dotyczy wyłącznie nowych pracowników rozpoczynających pracę w Grupie Kapitałowej LOTOS. W porozumieniu z kierownikami komórek organizacyjnych, do nowych zasad dostosowane zostaną także trwające obecnie umowy terminowe. Oznacza to, że pracownik, którego łączny czas zatrudnienia jest dłuższy niż 12 miesięcy, również może spodziewać się zmiany umowy o pracę.

Każdy pracownik zatrudniany na umowę o pracę otrzymuje atrakcyjny pakiet socjalny, w tym ubezpieczenie grupowe z funduszem inwestycyjnym opłacane przez pracodawcę, opiekę medyczną w sieci placówek LUX MED, opiekę dentystyczną, dofinansowanie do wypoczynku pracowników i ich dzieci.

Dodatkowo dla osób aktywnych firma stwarza możliwość korzystania z różnych obiektów sportowych poprzez zakup kart „Benefit” i „OK system”. Każdy pracownik może też korzystać z karty paliwowej LOTOS Biznes, która uprawnia do rabatów na wszystkich stacjach paliw sieci LOTOS.

źródło: Informacja prasowa
fot. 123rf.com
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ