Partner serwisu

Relacja: XIV Sympozjum Naukowo-Techniczne „Chemia 23-25 stycznia 2008

Kategoria: XIV Sympozjum Naukowo-Techniczne ?Chemia 23-25 stycznia 2008

W dniach 23-25 stycznia 2008 roku w Płocku odbyło się XIV Sympozjum Naukowo-Techniczne „Chemia 2008" zorganizowane przez redakcję magazynu "Chemia Przemysłowa" oraz spółkę BMP.  W sympozjum udział wzięło ponad 250 osób reprezentujących wiodące zakłady przemysłu chemicznego, rafineryjnego, a także firmy związane z branżą chemiczną.

Relacja: XIV Sympozjum Naukowo-Techniczne „Chemia 23-25 stycznia 2008

Sympozjum nie mogłoby się odbyć bez firm, instytucji i urzędów, które zaangażowały się w jego współudział. Honorowym Gospodarzem tegorocznego spotkania był już po raz ósmy PKN ORLEN S.A., patronat honorowy sprawowały Ministerstwo Gospodarki oraz Ministerstwo Skarbu Państwa, przy współpracy  SITP Chem przy PKN Orlen S.A. oraz Instytutu Przemysłu Chemicznego, a patronat naukowy objęła Politechnika Warszawska. We współpracę aktywnie zaangażowały się: Siemens, Nalco, Uniserv, Astor oraz Urząd Dozoru Technicznego.

Dziękujemy naszym patronom oraz sponsorom za pomoc w przygotowaniu i sfinansowaniu tej jednej z największych, tegorocznych, "chemicznych" imprez w Polsce. Dziękujemy Polskiemu Koncernowi Naftowemu ORLEN S.A. za zaproszenie oraz pełnienie po raz kolejny roli Honorowego Gospodarza.

Bogaty program imprezy zawierał panel dyskusyjny „SEKTOR NAFTOWY”, sesję plenarną „SEKTOR CHEMICZNY”, a także cztery panele tematyczne: „Technologie, aparatura procesowa i urządzenia”, „Automatyka przemysłowa. Wizualizacja. Monitoring.”, „Technologie, aparatura procesowa, urządzenia”, „Mechanika, remonty
i modernizacje”.

Nie zabrakło oczywiście czasu na rozmowy związane z tematyką poruszoną podczas poszczególnych prelekcji. Wymiana doświadczeń odbywała się  przy poszczególnych stoiskach firm.

Wieczorami kontynuowano rozmowy już niekoniecznie biznesowe. Doskonałą okazją ku temu była  środowa Gala Chemików. Po raz kolejny wręczono statuetkę "Klucz Sukcesu" w konkursie na najlepszy produkt dla branży chemicznej. Zwycięzcą została firma EMERSON PROCESS MANAGEMENT Sp. z o.o. Statuetkę z rąk Adama Markowskiego, Andrzeja Biskupskiego i Andrzeja Igrasa odebrał Marek Pieńkowski.

Gwiazda wieczoru, zespół Fiesta Flamenco, zabrała uczestników w podróż po  Andaluzji, a odważni mogli nauczyć się podstawowych kroków flamenco. W czwartkowy wieczór dzięki kabaretowi „Antyki” uczestnicy poznali „Jak to jest na Śląsku”.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom tegorocznej "CHEMII”, jednocześnie zapraszając na kolejną edycję już za rok.

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ