Partner serwisu
26 września 2017

Grupa Azoty PUŁAWY i Zespół Szkół Technicznych kontynuują współpracę

Kategoria: Aktualności

Grupa Azoty PUŁAWY i Zespół Szkół Technicznych im. Marii Skłodowskiej-Curie będą kontynuować wieloletnią współpracę. Umowę patronacką w dniu jubileuszu 50-lecia Szkoły podpisali jej dyrektor Henryk Głos oraz – w imieniu PUŁAW – prezes Jacek Janiszek oraz członek zarządu Andrzej Skwarek.

Grupa Azoty PUŁAWY i Zespół Szkół Technicznych kontynuują współpracę

Grupa Azoty PUŁAWY w sformalizowany sposób współpracuje z Zespołem Szkół Technicznych od 1 września 2011 r., kiedy to podpisana została pierwsza umowa patronacka. Grupa Azoty PUŁAWY zadeklarowała w niej zatrudnianie minimum 10 absolwentów szkoły rocznie, jednak każdego roku liczba jest dużo wyższa. Łącznie od zawarcia umowy w 2011 r. do końca 2016 r. pracę w zakładach podjęło 189 absolwentów szkoły, czyli średnio ponad 30 osób rocznie. Dodatkowo realizowane są praktyki zawodowe - tylko
w tym roku przyjęto na nie 61 uczniów.

Podpisana 22 września 2017 r. umowa obowiązywać będzie do 30 czerwca 2020 r.

Wszyscy uczniowie kierunku technik technologii chemicznej oraz część uczniów innych kierunków (m.in. technik analityk, technik elektryk) odbywają praktyki w Grupie Azoty PUŁAWY. Ponadto część absolwentów przyjmowana jest po szkole na staż zawodowy, najlepsi są potem przyjmowani do pracy, dzięki czemu w momencie zatrudnienia mają oni nie tylko wykształcenie kierunkowe i praktykę, ale też ukończone szkolenie stanowiskowe uprawniające do samodzielnej pracy.

Długofalowa współpraca Grupy Azoty PUŁAWY i Zespołu Szkół Technicznych jest pod wieloma względami modelowa i stanowi znakomity przykład kooperacji polskiego biznesu i nauki. Została wprowadzona także w innych miastach, w których funkcjonują spółki Grupy Azoty. Umowa patronacka bez wątpienia przynosi korzyści obu stronom – perspektywa pracy w renomowanej firmie, jaką jest Grupa Azoty PUŁAWY, powoduje, że ZST ma dobrych kandydatów, to z kolei wpływa na poziom kształcenia, ranking szkoły oraz jej bardzo wysoką pozycję wśród wszystkich techników w województwie lubelskim. My natomiast mamy dobrze przygotowanych pracowników, którzy znają instalacje jeszcze z okresu nauki szkolnej i po rozpoczęciu pracy zawodowej szybko wdrażają się do powierzanych im zadań – mówi Jacek Janiszek, prezes zarządu Grupy Azoty PUŁAWY.

Zespół Szkół Technicznych od zawsze był związany z puławskimi „Azotami”. Młodzież początkowo kształciła się tylko na potrzeby tej firmy. Do dziś największym pracodawcą dla naszych absolwentów jest Grupa Azoty PUŁAWY. Jesteśmy dla spółki kuźnią kadr nie tylko w dziedzinie technologii chemicznych czy analityki, ale również informatyki, teleinformatyki, mechaniki i elektryki – podkreśla Henryk Głos, dyrektor Zespołu Szkół Technicznych.

źródło: Informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ