Partner serwisu
24 sierpnia 2017

Asfalty LOTOSU na wileńskim lotnisku

Kategoria: Z życia branży

Pod koniec zeszłego tygodnia zakończyła się rekonstrukcja pasa startowego o długości 2.515 m portu lotniczego w Wilnie. Do modernizacji nawierzchni spółka LOTOS Asfalt dostarczyła w 10 dni ponad 2 tys. ton najbardziej zawansowanych technologicznie asfaltów modyfikowanych MODBIT 45/80-55. Inwestycję zrealizowała łotewska firma ACB A/S.

Asfalty LOTOSU na wileńskim lotnisku

Lotnisko w Wilnie jest najważniejszym portem lotniczym na Litwie. Ostatnia duża rekonstrukcja pasa startowego odbyła się tam ponad 12 lat temu. W zeszłym roku lotnisko obsłużyło ponad 3 miliony pasażerów. Po remoncie będzie mogło z niego korzystać ponad 5 milionów podróżnych rocznie.

Jest to kolejna modernizacja europejskiego lotniska, do której LOTOS Asfalt dostarczył wysokiej jakości asfalty modyfikowane MODBIT. W 2015 roku trafiły one na lotnisko wojskowe w Dęblinie oraz posłużył do remontu pasa startowego portu lotniczego w Gdańsku Rębiechowie. Wcześniej asfalty z LOTOSU były stosowane również do budowy i modernizacji pasów lotnisk w Rzeszowie, Warszawie, Bydgoszczy i Szczecinie.

Asfalty modyfikowane stosuje się jako materiał wiążący w mieszankach mineralno-asfaltowych przeznaczonych do budowy i utrzymania dróg, lotnisk oraz innych powierzchni utwardzonych. Produkowany przez LOTOS asfalt modyfikowany MODBIT jest wybierany do modernizacji lotnisk ze względu na jego podwyższone parametry. Produkt wykazuje zwiększoną odporność na odkształcenia plastyczne (koleiny) i spękania warstw nawierzchni w niższych temperaturach.

Od początku istnienia (2004 r.) spółka LOTOS Asfalt sprzedała ponad 9,6 mln ton asfaltów (w tym ok. 1,8 mln ton asfaltów modyfikowanych).

źródło: Informacja prasowa
fot. 123rf.com
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ