Partner serwisu
02 sierpnia 2017

Naftor z grupy PERN ze świadectwem bezpieczeństwa przemysłowego

Kategoria: Aktualności

Zajmująca się ochroną spółka Naftor, należąca do PERN, otrzymała świadectwo bezpieczeństwa przemysłowego pierwszego stopnia wydane przez Służbę Kontrwywiadu Wojskowego (SKW). Dokument potwierdza zdolność ochrony informacji niejawnych do klauzuli "poufne".

Naftor z grupy PERN ze świadectwem bezpieczeństwa przemysłowego

Spółka Naftor uzyskała specjalny certyfikat po przeprowadzeniu przez SKW postępowania bezpieczeństwa przemysłowego.

Wydane świadectwo jest dokumentem potwierdzającym zdolność spółki Naftor do zapewnienia ochrony informacji niejawnych, a także przed nieuprawnionym ujawnieniem w związku z realizacją umów lub zadań – poinformował PERN.

Naftor istnieje od 2004 r. Spółka powstała po wyodrębnieniu ze struktury dawnych Naftobaz – obecnie Operatora Logistycznego Paliw Płynnych (OLPP), największego w Polsce podmiotu specjalizującego się w magazynowaniu paliw płynnych i ich obrocie, który także należy do grupy kapitałowej PERN.

Jak przypomniał PERN, celem powołania spółki Naftor "było utworzenie sprawnie i profesjonalnie funkcjonującej firmy, gwarantującej profesjonalną ochronę baz paliw, należących do OLPP obiektów strategicznych o kluczowym znaczeniu dla bezpieczeństwa energetycznego państwa".

W sierpniu 2014 r. Naftor rozszerzył zakres działalności o usługi handlowe w oparciu o koncesję w zakresie obrotu, wytwarzania i magazynowania produktów o przeznaczeniu wojskowym i policyjnym. Spółka prowadzi też specjalistyczne szkolenia, dysponując kadrą instruktorów z wieloletnim doświadczeniem w zakresie bezpieczeństwa zdobytym w Siłach Zbrojnych, policji i służbach specjalnych.

PERN podał, iż aktualnie Naftor świadczy usługi z zakresu ochrony osób i mienia, a także ochrony przeciwpożarowej w ponad 20 bazach paliw należących do OLPP oraz w 17 obiektach PERN. Obsługuje jednocześnie inne podmioty na terenie Polski, w tym takie spółki, jak Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM, Gas Storage Poland i Naftoport.

PERN to jednoosobowa spółka Skarbu Państwa, strategiczna dla bezpieczeństwa energetycznego Polski, która tłoczy ok. 50 mln ton ropy rocznie z Rosji do rafinerii krajowych - PKN Orlen w Płocku i Lotos w Gdańsku, a także do dwóch rafinerii w Niemczech - PCK Schwedt i Mider Spergau. Spółka zapewnia również transport surowca dostarczanego do Polski drogą morską poprzez gdański Naftoport.

W Gdańsku, oprócz bazy magazynowej, PERN ma uruchomiony w 2016 r. Terminal Naftowy, działający jako hub morski, o pojemności 375 tys. m sześc. ropy.

W Polsce PERN zarządza siecią ponad 2,6 tys. km rurociągów naftowych i paliwowych oraz bazami magazynowymi ropy o pojemności ok. 3,5 mln m sześc., a poprzez OLPP także bazami, gdzie możliwe jest składowanie 1,8 mln m sześc. paliw płynnych.

 

Źródło: PAP

Fot.: 123rf.com

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ