Partner serwisu
01 sierpnia 2017

Wizyta Ministra Energii Krzysztofa Tchórzewskiego w Gazowni PSG w Siedlcach

Kategoria: Aktualności

W dniu 28 lipca 2017 roku odbyło się spotkanie w Gazowni PSG w Siedlcach, w którym udział wzięli Minister Energii Krzysztof Tchórzewski, Prezes PSG Jarosław Wróbel, Wiceprezes PSG Adam Węgrzyn, Dyrektor Oddziału Zakładu Gazowniczego w Warszawie Wioletta Czemiel-Grzybowska oraz Kierownik Gazowni Robert Więckowski.

Wizyta Ministra Energii Krzysztofa Tchórzewskiego w Gazowni PSG w Siedlcach

Podczas spotkania omawiano najważniejsze zagadnienia związane z działalnością Gazowni PSG w związku z funkcjonowaniem od 2017 roku nowej struktury organizacyjnej Polskiej Spółki Gazownictwa, a także realizację Strategii Spółki na lata 2016-2022. Zakłada ona intensywne działania prorozwojowe, wyrażone zwiększeniem wolumenu dystrybuowanego gazu, liczby nowych odbiorców oraz liczby zgazyfikowanych gmin w Polsce, które mają stanowić podstawę budowy stałego wzrostu wartości Spółki.

Prezes Jarosław Wróbel przedstawił również plany rozwoju Gazowni w Siedlcach na lata 2017-2020. W ciągu czterech lat łączne nakłady inwestycyjne na rozwój i modernizacje wyniosą ok. 12,5 mln zł. Na terenie Gazowni w Siedlcach planowana jest m.in. budowa sieci średniego ciśnienia w Łosicach i Sokołowie Podlaskim. Planowane inwestycje rozwojowe dotyczą m.in. budowy sieci średniego ciśnienia w mieście i gminie Mordy, miejscowości Węgrów oraz mieście i gminie Sokołów Podlaski.

Minister Krzysztof Tchórzewski z uznaniem wypowiedział się o działalności Gazowni w Siedlcach, która jest jedną z najszybciej rozwijających się jednostek organizacyjnych PSG. Pracownicy Gazowni przy wykonaniu planu eksploatacyjnego ponad 100 proc., realizują najwięcej przyłączy własnymi siłami. Najkrótszy czas tak realizowanego przyłącza wynosi tu dziewięć dni.

Od początku 2017 roku Polska Spółka Gazownictwa zgazyfikowała cztery nowe gminy w obszarze działania Gazowni w Siedlcach – gminy: Bielany, Miedzna, Huszlew, Olszanka. W latach 2014-2017 na obszarze Gazowni wydano ponad 2,9 tys. warunków przyłączenia i zawarto ponad 1,6 tys. umów o przyłączenie.

 

Źródło: psgaz.pl

Fot.: 123rf.com

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ