Partner serwisu
23 maja 2017

Marek Jagieła, BASF: Najważniejsza jest współpraca z klientem

Kategoria: Chemia

Ciągły kontakt ze współpracującymi firmami pozwala na stałą wymianę informacji, dzięki czemu można zmniejszyć ryzyko pomyłek.

Marek Jagieła, BASF: Najważniejsza jest współpraca z klientem

Bliskie kontakty z klientem są priorytetem dla firmy BASF. Zrównoważony rozwój i kontakt to hasła przewodnie zarówno w zakresie innowacji, inwestycji a także zarządzania portfolio.

Podczas dyskusji na temat rozwoju przemysłu chemicznego w czasie IX Europejskiego Kongresu Gospodarczego Marek Jagieła, Dyrektor Działu Sprzedaży Chemii Przemysłowej i Rozwoju Rynku w BASF Polska, stwierdził, że współpraca z klientami zewnętrznymi jest kluczowa dla firmy.

 ­– Tworząc nowe produkty, nie robimy tego sami, zamknięci w swoich laboratoriach, ale we współpracy ze światem zewnętrznym. Współpracujemy z ponad 600 uniwersytetami, instytutami na całym świecie, w tym również w Polsce, ale najważniejsza jest współpraca z klientami – dodał.

Dzięki współpracy z konkretnymi firmami BASF unika ryzyka niepowodzeń – rozwija produkt i jednocześnie dostosowuje go do potrzeb rynku. Przykładem jest produkcja tworzyw biodegradowalnych – folii i kubków: – Realizujemy ją w Polsce z polskimi klientami. BASF ma granulat, klient – linię produkcyjną – mówił Marek Jagieła.

Chemia otwiera drzwi do innowacji dla innych branży. – Doszliśmy do tego, że musimy pomóc klientom znaleźć niszę, aby ich rozwiązanie było innowacją dla innych branży – zakończył.

 

Wypowiedź pochodzi z debaty, która odbyła się w ramach IX Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach 11 maja 2017 r.

Fot.: BMP

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ