Partner serwisu
27 marca 2017

Odporny na działanie siarki katalizator utleniający od BASF

Kategoria: Chemia

BASF przedstawił swoje najnowsze rozwiązanie, mające na celu kontrolowanie emisji tlenku węgla w elektrowniach gazowych. Odporny na negatywne działanie siarki katalizator Camet™ ST, bazuje na standardowej technologii katalizatora utleniającego Camet, w której udoskonalono zdolność do działania w przypadku wystąpienia większości form zanieczyszczeń siarkowych.

Odporny na działanie siarki katalizator utleniający od BASF

– Wraz z pojawieniem się źródeł łupkowych i biogazowych, jakość dostaw gazu zaczęła podlegać coraz większym zmianom, co przełożyło się na dezaktywację układów katalizatora, odpowiedzialnych za regulację emisji – powiedział Ying Wu, dyrektor generalny Clean Air w BASF. – Katalizatory oksydacyjne wykazywały tendencję do szybkiej dezaktywacji w przypadku pojawienia się zanieczyszczeń siarkowych. Dlatego też opracowaliśmy, poddaliśmy testom i właśnie wprowadzamy odporny na działanie siarki katalizator Camet ST, który radzi sobie z wysokimi poziomami stężenia tego pierwiastka, przy minimalnej dezaktywacji – dodał.

W trakcie rozszerzonych testów w skali technicznej, odporny na działanie siarki katalizator BASF Camet ST utrzymywał swą wydajność, podczas gdy konkurencyjny katalizator uległ szybkiej dezaktywacji. Camet ST obecnie wykorzystywany jest w różnych jednostkach komercyjnych, w których wcześniejsze skażenie związkami siarki doprowadziło do nadmiernych przestojów i konieczności częstego czyszczenia instalacji.

– Nasze obszerne doświadczenie w zakresie katalizatorów obejmuje niemal każdą markę, model i konfigurację turbiny – powiedział Ying Wu. – Nasza wiedza w zakresie prac badawczo-rozwojowych i inżynierii przyczynia się do zmaksymalizowania wydajności odpornego na działanie siarki katalizatora Camet ST, zarówno w nowych aplikacjach, jak również w już funkcjonujących systemach – dodał.

 

 

 

 

Źródło: informacja prasowa

fot.: 123rf.com

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ