Partner serwisu
06 marca 2017

BASF wprowadza nowe stabilizatory światła przeznaczone do powłok na drewno i meta

Kategoria: Chemia

BASF wprowadza nowe stabilizatory światła, przeznaczone do powłok na drewno i metal. Pięć produktów z serii Tinuvin® DW (N) oraz Tinuvin® 249 zaspokoi rosnące zapotrzebowanie na wysokowydajne stabilizatory światła
do opracowywania formulacji trwałych powłok zewnętrznych. Od 4 kwietnia te, oraz inne nowości BASF, będzie można zobaczyć na wystawie European Coatings Show 2017 w Norymberdze, na stoisku 523 w hali 7A.

BASF wprowadza nowe stabilizatory światła przeznaczone do powłok na drewno i meta

Nowe stabilizatory z serii Tinuvin DW (N)

BASF wprowadza pięć nowych produktów Tinuvin: Tinuvin 123-DW (N), Tinuvin 400-DW (N), Tinuvin 477-DW (N), Tinuvin 9945-DW (N) oraz Tinuvin 5333-DW (N) – nową generację wodnych dyspersji stabilizatorów światła, odpowiadających na wzrastające wymagania w obszarze potencjalnie krytycznych składników. Nowe stabilizatory opracowano pod kątem ich użycia w wyrobach na bazie wody. Ze względu na fakt, że produkty te nie zawierają metyloizotiazolinonu (MIT), nie wymagają opatrzenia ich etykietą EUH 208 (może powodować reakcje alergiczne). To z kolei oznacza, że mogą być stosowane w zrównoważonych i przyjaznych dla środowiska aplikacjach.

Tinuvin 249

Tinuvin 249 to niezasadowy stabilizator światła na bazie aminy z zawadą steryczną (HALS). Tinuvin 249 charakteryzuje się szeroką kompatybilnością z różnorodnymi systemami bazowymi, co umożliwia wytworzenie powłoki, zapewniającej trwałość koloru i jej odporność na warunki atmosferyczne. Dzięki niskiej lepkości, ten korzystny cenowo dodatek jest łatwy w użyciu, oszczędza czas i ogranicza ilość odpadów. Tinuvin 249 posiada nieznaczne zabarwienie początkowe, które jest stabilne w czasie. Z tego względu jest również polecany do produkcji wysokiej jakości powłok bezbarwnych.

– Trendy w dziedzinie stabilizatorów światła są oczywiste: efektywność kosztowa, zwiększona trwałość i wydajność, zrównoważony rozwój. Wraz z nowymi produktami z serii Tinuvin, BASF oferuje klientom innowacyjne rozwiązania, aby wyjść naprzeciw tym oczekiwaniom – wyjaśnia Ulf Neidlein, wicedyrektor Business Management Resins & Additives na obszarze EMEA.

 

 

 

Źródło: informacja prasowa

fot.: 123rf.com

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ