Partner serwisu
03 marca 2017

Henkel złożył ponad miliardową ofertę nabycia Darex Packaging Technologies

Kategoria: Chemia

Firma Henkel rozpoczęła wyłączne negocjacje z GCP Applied Technologies w sprawie nabycia spółki Darex Packaging Technologies za kwotę 1,050 mld USD (około 995 mln EUR), przy założeniu zerowego stanu gotówki i zadłużenia.

Henkel złożył ponad miliardową ofertę nabycia Darex Packaging Technologies

Henkel złożył wiążącą ofertę nabycia Darex Packaging Technologies. Darex to spółka z siedzibą w Cambridge w stanie Massachusetts w USA, będąca dostawcą wysokowydajnych uszczelniaczy i powłok dla przemysłu opakowań metalowych na całym świecie. Klientami spółki są światowi producenci puszek do napojów i żywności oraz puszek aerozolowych, którym Darex dostarcza najwyższej jakości rozwiązania. W roku obrotowym 2016 spółka Darex Packaging Technologies osiągnęła przychody ze sprzedaży na poziomie ok. 300 mln USD (ok. 285 mln EUR). Darex zatrudnia 700 pracowników i posiada 20 oddziałów w 19 krajach.

– Planowana transakcja wpisuje się w naszą strategię rozszerzania posiadanego portfela poprzez przejęcia innych podmiotów. Wzmocni ona również czołową pozycję działu Adhesive Technologies (kleje budowlane i konsumenckie oraz kleje i technologie dla przemysłu) na rynku globalnym, zarówno pod względem wielkości udziału jak i oferowanych technologii – powiedział Hans Van Bylen, prezes zarządu Henkel.

 

– Cieszy nas możliwość włączenia oferty Darex do portfela działu Adhesive Technologies. Jesteśmy zadowoleni, że rozpoczęliśmy wyłączne negocjacje w sprawie nabycia Darex Packaging Technologies. Doświadczenie firmy Darex w obszarze innowacyjnych, wysokowydajnych uszczelniaczy pozwoli nam jeszcze skuteczniej realizować nasz cel, jakim jest dostarczanie naszym klientom na całym świecie najlepszych rozwiązań w swojej klasie. Darex Packaging Technologies będzie doskonałym uzupełnieniem naszej oferty dla przemysłu opakowań metalowych i wzmocni naszą pozycję na tym niezwykle atrakcyjnym i niepodlegającym cyklicznym wahaniom rynku. Z radością powitamy tak sprawny i doświadczony zespół w rodzinie Henkel – powiedział Jan-Dirk Auris, wiceprezes w firmie Henkel odpowiedzialny za dział Adhesive Technologies.

 

W związku ze złożeniem wiążącej oferty, GCP rozpocznie proces konsultacj z radami pracowniczymi oraz związkami zawodowymi działającymi w spółce. Po zakończeniu tego procesu strony zamierzają zawrzeć ostateczną umowę sprzedaży. Transakcja ta będzie jednak uzależniona od spełnienia standardowych warunków, w tym zgody organów nadzoru.

W roku obrotowym 2016 dział Adhesive Technologies zanotował przychody na poziomie 9 mld EUR, co plasuje firmę Henkel na pozycji czołowego dostawcy klejów, uszczelniaczy oraz powłok funkcyjnych.

 

 

 

Źródło: PAP

fot.: 123rf.com

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ