Partner serwisu
03 listopada 2016

Wybuch i wyciek w ZCH Police. ZOBACZ FILM z ćwiczeń

Kategoria: XV Konferencja Bezpieczeństwo Instalacji Przemysłowych

Zamiast tradycyjnego zwiedzania zakładu uczestnikom XV Konferencji Naukowo-Technicznej Bezpieczeństwo Instalacji Przemysłowych zaproponowaliśmy wycieczkę statkiem z Polic do Wałów Chrobrego w Szczecinie. Dodatkową jej atrakcją był pokaz ćwiczeń.

Wybuch i wyciek w ZCH Police. ZOBACZ FILM z ćwiczeń

W czasie rejsu zobaczyć można było m.in. największą hałdę odpadów przemysłowych, a przedstawiciele Grupy Azoty Zakładu Chemicznego “Police” opowiedzieli, jak dbają o bezpieczeństwo przy jej eksploatacji. Była to też okazja do zapoznania się ze stanowiskiem rozładunku i załadunku amoniaku. A przewodnik przybliżył historię terenu i powiedział o walorach przyrodniczych.

Dodatkową atrakcją był pokaz ćwiczeń ratowniczych, którego scenariusz był następujący:
Podczas załadunku amoniaku w porcie „Mijanka” na statku dochodzi do wybuchu, wskutek którego następuje emisja amoniaku do atmosfery i wyciek substancji ropopochodnych do wody. Jeden z członków załogi, który ewakuował się ze statku, skacząc do wody, nie może wydostać się na brzeg. Zastęp ZSP asystujący przy załadunku i ratownicy chemiczni uruchamiają kurtyny wodne w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się amoniaku. Po przybyciu dodatkowych sił (ZSP, ratownicy chemiczni oraz PSP) prowadzone są kolejne działania w celu podjęcia tonącego, usunięcia wycieku amoniaku i ograniczenia rozprzestrzeniania się substancji ropopochodnych na powierzchni wody.

ZOBACZ FILM na Radio Szczecin.

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ