Partner serwisu
27 października 2016

A. Markowski: Konferencja buduje czujność

Kategoria: XV Konferencja Bezpieczeństwo Instalacji Przemysłowych

- 15 lat to swego rodzaju jubileusz. To okazja na spojrzenie wstecz, ale i w przyszłość – mówił prof. Adam Markowski w czasie XV Konferencji Naukowo-Technicznej Bezpieczeństwo Instalacji Przemysłowych, 27 października w Policach.

A. Markowski:  Konferencja buduje czujność

- Nasz przemysł zrobił poważny krok na przód, nasz przemysł cechuje się nowoczesnością, konkuruje na rynkach światowych. To wy stworzyliście ten przemysł, który jest bezpieczny – mówił do przedstawicieli branży chemicznej, rafineryjnej i energetycznej mentor w zakresie bezpieczeństwa, który zwrócił uwagę m.in. na to, jak ważne było to, że udało się utrzymać zakładowe straże pożarne. - Były tendencje do likwidowania, cięcia kosztów, ale dzięki rozumnemu podejściu kierownictwa zakładów udało się je otrzymać – chwalił.

- Nauka też zrobiła poważny krok na przód. Nadąża za rozwojem przemysłu i je uzupełnia – podkreślał profesor. - Poważne awarie to zdarzenia losowe, które ciężko przewidzieć. Sytuacja czasami wymyka nam się spod kontroli. Musimy być czujni, a taka konferencja jak ta  buduje tę czujność – kontynuował.

A na koniec swojego przemówienia obwieścił, że ma dobrą nowinę: – Udało mi się przygotować dla was książkę o bezpieczeństwie pt. „Bezpieczeństwo procesów przemysłowych” – Napisałem ja w języku polskim, bo dedykuję ją polskim inżynierom – zakończył.

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ