Partner serwisu
20 października 2016

Zobacz ZCH Police ze statku

Kategoria: XV Konferencja Bezpieczeństwo Instalacji Przemysłowych

Zamiast tradycyjnego zwiedzania zakładu proponujemy Państwu wycieczkę statkiem z Polic do Wałów Chrobrego w Szczecinie. W czasie rejsu zobaczyć będzie można m.in. największą hałdę odpadów przemysłowych, a przedstawiciele Grupy Azoty Zakładu Chemicznego “Police” opowiedzą, jak dbają o bezpieczeństwo przy jej eksploatacji.

Zobacz ZCH Police ze statku

Będzie to też okazja do zapoznania się ze stanowiskiem rozładunku i załadunku amoniaku. A przewodnik przybliży Wam historię terenu i powie o walorach przyrodniczych.

Dodatkową atrakcją będzie pokaz ćwiczeń ratowniczych, którego scenariusz jest następujący:
Podczas załadunku amoniaku w porcie „Mijanka” na statku dochodzi do wybuchu, wskutek którego następuje emisja amoniaku do atmosfery i wyciek substancji ropopochodnych do wody. Jeden z członków załogi, który ewakuował się ze statku, skacząc do wody, nie może wydostać się na brzeg. Zastęp ZSP asystujący przy załadunku i ratownicy chemiczni uruchamiają kurtyny wodne w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się amoniaku. Po przybyciu dodatkowych sił (ZSP, ratownicy chemiczni oraz PSP) prowadzone są kolejne działania w celu podjęcia tonącego, usunięcia wyciek
u amoniaku i ograniczenia rozprzestrzeniania się substancji ropopochodnych na powierzchni wody.

Z Hotelu Dobosz uczestnicy wycieczki przewiezieni zostaną autokarami do Portu Zakładowego w Policach, skąd popłyną do Wałów Chrobrego w Szczecinie. Tam czekać będą na nich autokary, które z powrotem odwiozą ich do Hotelu Dobosz.
 

fot. 123rf.com

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ