Partner serwisu
08 września 2016

Premier: jesteśmy otwarci na budowę wspólnego interkonektora z Ukrainą

Kategoria: Z życia branży

Jesteśmy otwarci na pomysł budowy wspólnego interkonektora z Ukrainą; szef ukraińskiego rządu Wołodymyr Hrojsman podniósł tę kwestię w rozmowie ze mną - poinformowała premier Beata Szydło.

Premier: jesteśmy otwarci na budowę wspólnego interkonektora z Ukrainą

Szefowa rządu rozmawiała w czasie Forum Ekonomicznego w Krynicy. Jak mówiła, jej rozmowy z premierem Ukrainy dotyczyły także wspólnych projektów infrastrukturalnych.

– Ze strony Ukrainy jest bardzo duże zainteresowanie wspólnymi projektami, a bezpieczeństwo energetyczne, gazowe jest dla nich priorytetem – podkreśliła Szydło.

Jak zaznaczyła, Hrojsman w rozmowie z nią podniósł kwestię budowania wspólnego interkonektora. "Niewykluczone, że dojdziemy do realizacji takich celów" - oceniła szefowa rządu. "Jesteśmy bardzo otwarci, tym bardziej, że daje to naszym firmom szansę wejścia na rynek ukraiński, czym pan premier również był bardzo zainteresowany" - powiedziała Szydło.

Przypomniała, że Polskę łączy z Ukrainą "problem rozbudowy gazociągu Nord Stream". "Polska buduje koalicję państw, które sprzeciwiają się tej inwestycji, co jest również korzystne dla Ukrainy" - mówiła Szydło.

 

Źródło: PAP

fot.: premier.gov.pl

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ