Partner serwisu
30 sierpnia 2016

Ceny ropy w USA w górę, bo nadwyżka benzyny spada

Kategoria: Paliwa

Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku rosną o 0,5 proc. przed publikacją raportów o stanie zapasów ropy i jej produktów w USA. Na rynkach spodziewany jest spadek zapasów benzyny, o 1,25 mln baryłek - informują maklerzy.

Ceny ropy w USA w górę, bo nadwyżka benzyny spada

Baryłka ropy West Texas Intermediate w dostawach na październik na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku jest wyceniana po 47,21 USD, po zwyżce o 23 centy.

Brent w dostawach na październik na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie drożeje o 0,4 proc., i jest wyceniana po 49,44 USD za baryłkę.

We wtorek Amerykański Instytut Paliw (API) poda swoje cotygodniowe niezależne wyliczenia dotyczące zapasów ropy w USA w ub. tygodniu. W środę z kolei zrobi to Departament Energii USA (DoE).

Analitycy oceniają, że zapasy benzyny spadły w ubiegłym tygodniu w USA o 1,25 mln baryłek.

"Mieliśmy na rynku ropy trochę spadków i trochę zwyżek, ale cena ropy utrzymuje się na razie powyżej 45 dolarów za baryłkę" - mówi Angus Nicholson, analityk rynku w IG Ltd. w Melbourne.

"Było wiele +szarpanego+ handlu, co wynika z różnych plotek przed wrześniowym spotkaniem OPEC i myślę, że taka zmienność notowań ropy będzie kontynuowana" - dodaje.

W poniedziałek ropa na NYMEX w Nowym Jorku straciła 66 centów i kosztowała na zamknięciu sesji 46,98 USD za baryłkę.

Ropa w USA staniała w ubiegłym tygodniu o 1,8 proc.

(PAP)
fot. freeimages.com

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ