Partner serwisu
29 kwietnia 2016

Wolontariusze Grupy Azoty Puławy działają

Kategoria: Aktualności

Wraz z nadejściem wiosny rozpoczęły się prace związane z realizacją projektów w ramach Wolontariatu Pracowniczego Grupy Azoty PUŁAWY. 53 pracowników Spółki zabrało się do prac wolontariackich na rzecz lokalnej społeczności. Sukcesem zakończył się projekt odnowienia i wyposażenia sali do rehabilitacji dzieci na rzecz jednej z puławskich fundacji.

Wolontariusze Grupy Azoty Puławy działają

Dzięki pracownikom Grupy Azoty PUŁAWY podopieczni puławskiej Fundacji Wspierania Rozwoju „Krok po kroku” mogą korzystać z odnowionej i wyposażonej w odpowiedni sprzęt sali do rehabilitacji. Prace Zespołu Wolontariackiego objęły malowanie, zakup i montaż mebli i urządzeń potrzebnych do terapii indywidualnej i grupowej dla dzieci z autyzmem i innymi zaburzeniami rozwojowymi.

– Otrzymaliśmy 5 tys. zł od firmy w ramach Wolontariatu Pracowniczego, włożyliśmy trochę czasu i pracy, to dla fundacji bardzo duże wsparcie, aby w przyszłości pomagać jak największej liczbie dzieci, które tego potrzebują. Nam dało to dużo radości, satysfakcji i dumy, fajnie jest pomagać- mówi Monika Goluch, Lider Zespołu.

Z inicjatywy pracowników- wolontariuszy, za kilka tygodni dzieci z Przedszkola nr 18 w Puławach będą miały nowy ogródek i kącik zabaw na powietrzu. – Dzieci z niecierpliwością czekały kiedy rozpoczną się prace naszego zespołu , chętnie pomagały przy sadzeniu kwiatów, główne prace zaplanowaliśmy na weekend w połowie maja, udało nam się zarazić wolontariatem także innych rodziców naszych przedszkolaków- mówi Beata Wójcik, Lider Zespołu Wolontariackiego.

Wolontariat Pracowniczy Grupy Azoty PUŁAWY to działanie polegające na wspieraniu przez Spółkę działalności prospołecznej pracowników. W konkursie mogły wziąć udział zespoły wolontariackie składające się z min. 3 pracowników Grupy Azoty PUŁAWY, którzy realizują projekty w czasie wolnym od pracy, na zasadzie dobrowolności i z własnej inicjatywy, a za swoją działalność nie otrzymują wynagrodzenia. Realizacja projektów w pierwszej edycji konkursu potrwa do 31 lipca 2016 r.

 

 

Źródło i fot.: Grupa Azoty PUŁAWY

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ