Partner serwisu
27 kwietnia 2016

LOTOS: Docenia się pomaganie innym

Kategoria: Aktualności

Coraz więcej firm angażuje się w pomaganie innym, Forum Odpowiedzialnego Biznesu przygotowuje raport „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2015. Dobre praktyki”, w którym to docenione są firmy, które mają działania CSR (ang. Corporate Social Responsibility) czyli po prostu działające społecznie.

LOTOS: Docenia się pomaganie innym

Dobre praktyki LOTOSU

Podczas regionalnego ogłoszenia Raportu w Gdańsku Grupa LOTOS zaprezentowała realizowane przez firmę, wybrane praktyki CSR. Wśród nich znalazły się: Fundusz grantowy w ramach Forum Inicjowania Rozwoju, Kampania „Pomaganie przez tankowanie”, Program adaptacyjny dla nowo zatrudnionych pracowników „Wsparcie na starcie” czy Projekt „Rusz się z LOTOS Running Team” to tylko niektóre z 13 przykładów dobrych praktyk LOTOSU zapisanych w Raporcie FOB, które przybliżone zostały podczas wydarzenia.

– Regionalne spotkanie to zawsze dobra okazja do kontaktu z lokalną społecznością w zakresie społecznej odpowiedzialności biznesu. W ten sposób różni interesariusze zyskują dostęp do informacji o aktywności działających na ich terenie firm, mogą z przedstawicielami biznesu bezpośrednio porozmawiać o wyzwaniach i problemach regionu, dowiedzieć się więcej o dotyczących ich programach. Firma z kolei rozwija dialog z przedstawicielami poszczególnych grup interesariuszy, co dla organizacji odpowiedzialnych społecznie jest zawsze szczególnie ważne – mówi Marzena Strzelczak, Dyrektor Generalna Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Zakres Raportu

Łącznie do Raportu zgłosiło swoje praktyki 137 firm, a wśród nich 35 reprezentuje sektor MŚP. Raport stanowi przegląd odpowiedzialnego biznesu pod względem sektorowym ale również branżowym. Grupuje dobre praktyki według 7 obszarów normy ISO 26000: ład organizacyjny, prawa człowieka, praktyki z zakresu pracy, środowisko, uczciwe praktyki operacyjne, zagadnienia konsumenckie, zaangażowanie społeczne i rozwój społeczności lokalnej. Najwięcej praktyk w tegorocznej edycji Raportu zawierają obszary „zaangażowanie społeczne i rozwój społeczności lokalnej” oraz „praktyki z zakresu pracy”.

– LOTOS jako Partner Strategiczny Forum Odpowiedzialnego Biznesu od lat zgłasza swoje projekty do tej najważniejszej publikacji FOB. Tak duża liczba zakwalifikowanych dobrych praktyk LOTOSU utwierdza w przekonaniu, że przyjęta przez nas polityka prowadzenia biznesu w sposób odpowiedzialny zmierza w dobrym kierunku. Pozwala nam to kształtować dobrą pozycję firmy i wspiera budowę przewagi konkurencyjnej na rynku – podsumowuje Jowita Twardowska, Z-ca Dyrektora Generalnego ds. Korporacyjnych, Dyrektor ds. Komunikacji i CSR.

Raport „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki” to najważniejsza, cykliczna publikacja Forum Odpowiedzialnego Biznesu, wydawana od 2002 roku. Raport jest przeglądem aktywności firm, które zgłosiły swoje działania w zakresie CSR, oraz podsumowuje najważniejsze kwestie związane z odpowiedzialnym biznesem w danym roku w Polsce. W części wprowadzającej znajdują się artykuły i komentarze ekspertów/ekspertek. Stałym elementem publikacji jest także przegląd wybranych artykułów prasowych oraz kalendarium wydarzeń związanych z CSR. Raport dostępny jest także w formie elektronicznej w portalu odpowiedzialnybiznes.pl

 

Źródło i fot.: LOTOS

 

 

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ