Partner serwisu
22 kwietnia 2016

Grupa Azoty Oficjalnym Partnerem Mistrzostw Świata Dywizji IA 2016 w Hokeju na Lodzie

Kategoria: Aktualności

Grupa Azoty została Oficjalnym Partnerem Mistrzostw Świata Dywizji IA 2016 w Hokeju na Lodzie, a także Głównym Partnerem Reprezentacji Polski.  Umowa sponsoringowa pomiędzy Grupą Azoty a Polskim Związkiem Hokeja na Lodzie została podpisana 21 kwietnia 2016r.  Turniej  odbędzie się w katowickim Spodku w dniach od 23 do 29 kwietnia 2016r.

Grupa Azoty Oficjalnym Partnerem Mistrzostw Świata Dywizji IA 2016 w Hokeju na Lodzie

Wartości

- Domeną sponsoringu sportowego Grupy Azoty są gry zespołowe. Budowanie silnego zespołu, opracowywanie strategii, międzynarodowa rywalizacja, zasady fair play, to coś co łączy działalność biznesową i sportową. Do tego dochodzą ogromne emocje, na które czekamy. To wszystko pod flagą biało-czerwoną – komentuje zawarcie umowy Mariusz Bober, prezes zarządu Grupy Azoty.

Równo przed czterema dekadami hala w stolicy Śląska była areną największego w historii triumfu polskich hokeistów. Biało-czerwoni ograli wówczas 6:4 mistrza olimpijskiego i świata – drużynę Związku Radzieckiego.

To drugi z rzędu czempionat zaplecza elity organizowany w Polsce. W zeszłym roku podopieczni Jacka Płachty byli o krok od awansu do hokejowej elity.

- Spodek był już trzykrotnie gospodarzem Mistrzostw Świata. Oczywiście warto tu podkreślić 76 rok i historyczne zwycięstwo nad ZSRR. To szczęśliwa hala dla całego polskiego sportu. Miejmy nadzieję, że i tym razem o naszych hokeistach będzie bardzo głośno – mówi Dawid Chwałka, prezes Polskiego Związku Hokeja na Lodzie.

O turnieju

W turnieju wezmą udział reprezentacje Austrii, Słowenii, Polski, Japonii, Włoch i Korei Południowej, które będą walczyć o awans do Mistrzostw Świata w 2017 roku w Kolonii (Niemcy) i Paryżu (Francja).

Mieszczący 9,5 tys. osób Spodek jest wielofunkcyjnym miejscem z dużą halą oraz mniejszym stałym lodowiskiem. Olbrzymią zaletą obiektu jest bliskość trybun od areny zmagań, a tak widowiskowym sporcie jak hokej na lodzie dostarcza to wspaniałych walorów wizualnych. Ostatnio Spodek gościł mistrzostwa Europy w piłce ręcznej mężczyzn oraz tenisowy turniej kobiecy WTA.

Bilety na Mistrzostwa Świata Dywizji IA w Katowicach można nabyć za pośrednictwem portalu www.ebilet.pl, w salonach sieci empik oraz w kasach przed katowickim Spodkiem.

 

Źródło i fot.: Grupa Azoty

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ