Partner serwisu
18 kwietnia 2016

LOTOS Kolej ma umowę z PCC Intermodal

Kategoria: Chemia

W dniu 12 kwietnia 2016 roku, zarządy spółek PCC Intermodal S.A. oraz LOTOS Kolej Sp. z o.o. podpisały umowę na realizację przewozów kolejowych z ważnością do 31 marca 2018 roku.

LOTOS Kolej ma umowę z PCC Intermodal

O czym mówi

Umowa reguluje szczegółowo zasady współpracy stron w zakresie realizowanych, regularnych i spotowych przewozów kolejowych, w ramach oferowanej przez PCC Intermodal S.A. sieci krajowych i międzynarodowych połączeń intermodalnych.

Przedmiotem przewozów objętych umową są jednostki intermodalne, w tym kontenery spełniające wymogi ISO oraz kontenery High Cube.

LOTOS Kolej, za świadczenie usług określonych w umowie, otrzyma ponad 72 mln PLN (szacunkowa wartość).

Spółki współpracują ze sobą już wiele lat, doświadczenie i strategie obu firm w zakresie elastyczności  i zorientowania na potrzeby rynku przynoszą widoczne efekty, w postaci wysokiej jakości usług.

Z kim umowa

PCC Intermodal S.A. – lider branży intermodalnej, działa na runku od 2005 roku. Spółka jest od 2009 roku notowana na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Obecnie firma zatrudnia ponad 250 pracowników, w siedmiu oddziałach na terenie Polski i 2 biurach zagranicznych. Firma należy go Grupy kapitałowej PCC SE z siedzibą w Duisburgu.

LOTOS Kolej w liczbach

LOTOS Kolej to najnowocześniejszy przewoźnik kolejowy na polskich torach. W 2015 r. spółka przewiozła 12,6 mln ton towarów. Udział przewoźnika w polskim rynku (wg. pracy przewozowej) wynosi blisko 10%.
LOTOS Kolej uruchamia codziennie kilkaset pociągów towarowych na obszarze całej Polski i kilkanaście w ruchu międzynarodowym i granicznym. Przewoźnik posiada swoje oddziały zlokalizowane na terenie całej Polski, w których zatrudnia łącznie blisko 1000 osób.
Od 2015 roku LOTOS Kolej realizuje przewozy na terenie Niemiec. Spółka zapewnia swoim klientom szybkie i sprawdzone połączenia transportowe między Polską a krajami Europy Zachodniej. 

 

Źródło i fot.: LOTOS

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ