Partner serwisu
11 kwietnia 2016

Grupa Azoty dostarczy płynny nawóz na rynek czeski

Kategoria: Chemia

Grupy Azoty Puławy i Grupa Azoty Kędzierzyn podpisały kontrakt z firmą Agro CS na dostawy i dystrybucję RSM – płynnego nawozu na rynek Republiki Czeskiej.

Grupa Azoty dostarczy płynny nawóz na rynek czeski

Podpisana umowa opiewa na szacowaną wartość 80 mln zł - tym samym Puławy i Kędzierzyn będą kluczowymi dostawcami płynnego nawozu saletrzano-mocznikowego RSM na dla czeskich rolników. 

RSM zdobywa nowych klientów również w Polsce – rynek rośnie w tempie, który Grupa Azoty zamierza zdyskontować dla ewolucji portfela produktowego, rozwijając przy tym infrastrukturę i logistykę. 

- Nasze plany na najbliższy okres to rozwój produktu poprzez jego wzbogacanie o mikro-elementy. Wspólnie z partnerami inwestujemy w terminale pośrednie, które w okresie, z jakim mamy obecnie do czynienia (sezon nawozowy), są kluczowym czynnikiem sukcesu, zapewniając rolnikowi właściwy serwis. RSM potwierdza swoją efektywność ekonomiczną oraz walory agronomiczne, to przekonuje rolników. Będziemy dalej pracować w tym kierunku, podejmując decyzje wspierające technologię nawożenia RSM – podkreśla Prezes Zarządu Grupy Azoty Mariusz Bober.

Obecne zdolności produkcyjne RSM w Puławach wynoszą blisko 1, 5 mln ton /rok, w Kędzierzynie 100 tys. ton/rok.  

źródło: Grupa Azoty

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ