Partner serwisu
09 marca 2016

UDT i Grupa Azoty S.A. podpisali porozumienie o współpracy

Kategoria: Z życia branży

- W Grupie Azoty stawiamy na ciągły rozwój. Chcemy być nowocześniejsi, bardziej konkurencyjni i przede wszystkim chcemy dbać o to, co jest naszym podstawowym obowiązkiem czyli bezpieczeństwo techniczne – powiedział Witold Szczypiński, wiceprezes zarządu Grupy Azoty.

UDT i  Grupa Azoty S.A. podpisali porozumienie o współpracy

Urząd Dozoru Technicznego (UDT) podpisał dzisiaj w Warszawie porozumienie o współpracy z Grupą Azoty S.A. Działania, które będą realizowane na podstawie porozumienia, mają podnieść poziom bezpieczeństwa eksploatowanych przez Grupę AZOTY S.A. urządzeń technicznych i instalacji podlegających dozorowi technicznemu.

Wdrożenie programu w oparciu o RBI
Porozumienie dotyczy w szczególności przygotowania i wdrożenia programu eksperckiego opartego o metodę Risk Based Inspection (RBI) oraz wypracowanie rozwiązań zmierzających do optymalizacji okresów międzyinspekcyjnych i międzyremontowych wynikających z tego programu. Współpraca obejmie także konsultacje lub przeprowadzanie analiz zagrożeń HAZOP, analiz warstw zabezpieczeń LOPA i analizy zagrożeń układów automatyki sterowania C-HAZOP.

- W Grupie Azoty stawiamy na ciągły rozwój. Chcemy być nowocześniejsi, bardziej konkurencyjni i przede wszystkim chcemy dbać o to, co jest naszym podstawowym obowiązkiem czyli bezpieczeństwo techniczne. Naszym celem jest zapewnienie go na najwyższym światowym poziomie, a podpisane dziś porozumienie z Urzędem Dozoru Technicznego daje nam dodatkowo możliwość poprawy efektywności urządzeń i tym samym obniżenia kosztów produkcji – powiedział Witold Szczypiński, wiceprezes zarządu Grupy Azoty.

- UDT konsekwentnie realizuje strategię redefinicji inspekcji technicznej w kierunku wykorzystywania najnowszych metod badawczych. To dla nas wielka satysfakcja, że tak ważny dla polskiej gospodarki podmiot z branży chemicznej, jakim jest Grupa AZOTY, dołączył do firm - liderów bezpieczeństwa technicznego. Decyzja Grupy AZOTY o podjęciu ścisłej współpracy z UDT w zakresie wdrażania nowoczesnych światowych rozwiązań w dziedzinie optymalizacji zakresu, metod i częstotliwości inspekcji urządzeń technicznych, przekłada się bezpośrednio na obniżenie kosztów związanych z postojami remontowymi, a co za tym idzie, na poprawę konkurencyjności naszych partnerów z przemysłu – zaznaczył prezes UDT Mieczysław Borowski.

***

Risk Based Inspection (RBI)
Metoda pozwalająca na zaplanowanie inspekcji na podstawie wyników analizy ryzyka, co pozwala zoptymalizować okres pomiędzy kolejnymi przestojami.

 

Źródło,fot.: UDT

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ