Partner serwisu
08 marca 2016

Ponad 30 mln zł zainwestowała w modernizację hali i urządzeń spółka należąca do PCC

Kategoria: Z życia branży

Dzięki uruchomieniu przez PCC Consumer Products Kosmet nowych linii i zainstalowaniu 16 nowych mieszalników wraz z systemem sterowania oraz dozowania surowców, możliwości produkcyjne zakładu znacznie zwiększyły się.

Ponad 30 mln zł zainwestowała w modernizację hali i urządzeń spółka należąca do PCC

Zainwestowano też w nowe pomieszczenia laboratoryjne oraz magazyn. Docelowo dzięki inwestycji i nowej technologii możliwości produkcyjne zwiększą się z dotychczasowych ponad 80 tys. do 180 tys. ton produktów rocznie.

Głównym obszarem działalności PCC Consumer Products Kosmet jest produkcja wyrobów pod markami własnymi dużych sieci handlowych, gdzie spółka z powodzeniem zdobywa kolejne rynki zachodnio- i wschodnioeuropejskie. Do największych klientów firmy należą m.in. JMP Biedronka, Tesco, Makro, Auchan, Carrefour, InterMarche, E.Leclerc, Netto i wielu innych.

Od 2010 r. do 2014 r. przychody spółki wzrosły o 95%, podczas gdy wartość rynku chemii gospodarczej wzrosła w tym samym czasie o 16%.

Obecność w grupie kapitałowej PCC oraz lokalizacja na terenie parku przemysłowego w Brzegu Dolnym umożliwia bezpośredni dostęp do kluczowych surowców wykorzystywanych w produkcji oraz zaplecza logistycznego. Dzięki temu produkty są innowacyjne i przystępne cenowo. Niewątpliwą przewagą Spółki jest jej usytuowanie geograficzne, na doskonale skomunikowanym szlaku transportowym łączącym Polskę z Europę Zachodnią. Od 2012 roku Spółka jest obecna na niezwykle perspektywicznym rynku wschodnioeuropejskim poprzez spółki zależne - produkcyjne i handlowe - usytuowane na Białorusi i w Rosji, co otwiera dostęp do Unii Celnej Rosji, Białorusi i Kazachstanu.

Warto wspomnieć, że PCC Consumer Products Kosmet pozyskała dotąd ponad 7 milionów złotych z obligacji korporacyjnych.

 

Źródło,fot.: pcc.eu

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ