Partner serwisu
01 października 2015

BASF prezentuje technologie chemiczne dla przemysłu wydobycia ropy naftowej i gazu ziemnego

Kategoria: Paliwa

BASF Global Oilfield Solutions zaprezentował nowy asortyment innowacyjnych rozwiązań chemicznych na potrzeby sektora poszukiwania i wydobycia ropy naftowej i gazu ziemnego na Corocznej Konferencji i Wystawie Technicznej ATCE, która odbyła się w dniach 28–30 września 2015 r. w Centrum Konferencyjnym im. George'a R. Browna w Houston, Teksas.

BASF prezentuje technologie chemiczne dla przemysłu wydobycia ropy naftowej i gazu ziemnego

W bieżącym roku BASF zaprezentował innowacyjne produkty do zastosowania w sektorach poszukiwania i wydobycia ropy naftowej oraz gazu ziemnego, a w tym:

Pyrolase® Cellulase®, Pyrolase HT Cellulase® oraz Eradicake®:

Działające w wysokiej temperaturze, przyjazne dla środowiska enzymy do stosowania w pracach stymulacyjnych i wiertniczych. Wraz z przejęciem Verenium w 2013 r., firma BASF wzmocniła swoją fachową wiedzę na temat enzymów stosowanych na rynku złóż naftowych.

Basolon® IN 40: Niepowodująca osiadania kamienia i nieoparta na aminach - alternatywa do ewakuacji H2S.

BasoMSA: Stabilny kwas o niezrównanym działaniu w wysokich temperaturach, nadzwyczajnej charakterystyce korozyjności w odniesieniu do stali wysokostopowych oraz znakomitym profilu środowiskowym i profilu bezpieczeństwa.

Polytrol® FL 45: Dodatek zapobiegający ucieczce płuczki wiertniczej, zapewniający znaczną elastyczność w projektowaniu składów zawiesiny, co umożliwia dostosowanie się do indywidualnych warunków, panujących w otworze wiertniczym.

Aspiro™: Łącząc rozległą fachową wiedzę w dziedzinie polimerów i środków powierzchniowo czynnych pod jedną marką, produkt ten poprawia ekonomiczność intensywnego wydobycia ropy naftowej w zróżnicowanych warunkach terenowych, w tym eksploatację bardziej wymagających i niewykorzystanych złóż.

Dodatkowo BASF przedstawia określone zastosowania swoich wyrobów w pracach produkcyjnych, stymulacyjnych, wiertniczych, cementowych oraz w dziedzinie intensywnego wydobycia ropy.

Znaczący spadek cen ropy przyczynił się powstania wymagających warunków w całym łańcuchu wartości. Chwiejność ta wynika ze zwiększonego zapotrzebowania na rozwiązania niskokosztowe o zwiększonej skuteczności - powiedziała Justine Smith, Wice Prezes Global Oilfield Solutions, BASF. - Nasze portfolio, które pokazaliśmy na targach ATCE, pomaga w maksymalizacji efektywności i rozszerzaniu możliwości rozwijania działalności naszych klientów. Ściśle współpracujemy z naszymi klientami z sektora ropy i gazu, aby tego rodzaju możliwości wyszukiwać oraz, w ostatecznym rozrachunku, pomagać klientom w zarządzaniu cyklem działalności.

 

Klienci i goście, którzy odwiedzili stoisko BASF, mieli możliwość wzięcia udziału w rozmowie i wymianie doświadczeń z międzynarodowym zespołem ekspertów firmy w zakresie najnowszych innowacji oraz asortymentu sprawdzonych, wysokiej jakości produktów na potrzeby prac wiertniczych, cementowych, stymulacyjnych, produkcyjnych oraz intensywnego wydobycia ropy naftowej.

Fot. BASF

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ