Partner serwisu

RELACJA: Sympozjum Naukowo-Techniczne „Chemia 21-23 stycznia 2009

Kategoria: Sympozjum Naukowo-Techniczne ?Chemia 21-23 stycznia 2009

Po raz kolejny spotkaliśmy się w stolicy polskiej chemii – Płocku (21-23 stycznia). Wielu uczestników pamięta pewnie pierwsze spotkania, ale wielu przyjechało w tym roku po raz pierwszy.  Na pewno każdy z nich zapamięta te piętnaste jubileuszowe spotkanie, w którym wzięło udział ponad 270 osób

RELACJA: Sympozjum Naukowo-Techniczne „Chemia 21-23 stycznia 2009

Przez 15 lat organizowania Sympozjum zmieniło się wiele, jednak niektóre punkty imprezy od lat pozostają stałe i co roku cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem.

Pragniemy podziękować wszystkim przybyłym gościom. Dziękujemy Honorowemu Gospodarzowi – PKN Orlen SA,  Honorowym Patronom – Ministerstwu Gospodarki oraz Polskiej Izbie Przemysłu Chemicznego, sponsorom – firmie NALCO oraz  SIEMENS, partnerom – Urzędowi Dozoru Technicznego oraz SEEN Technologie. Dziękujemy również SITPChem za współpracę przy organizacji spotkania.


W programie Sympozjum, którego organizatorem była redakcja magazynu „Chemia przemysłowa” oraz firma BMP, znalazły się zarówno panele dyskusyjne,  referaty naukowe, jak i ciekawe prezentacje firm branżowych. Podczas pierwszego panelu dyskusyjnego – SEKTOR NAFTOWY, który poprowadził Andrzej Szczęśniak – niezależny ekspert rynku paliwowego, rozmawiano o polityce bezpieczeństwa energetycznego w przemyśle rafineryjnym, o alternatywach dla rosyjskiej ropy oraz  o konieczności zmian w systemie zapasów obowiązkowych paliw. Drugi panel dotyczył SEKTORA CHEMICZNEGO, a prowadzącym był Konrad Jaskóła – prezes zarządu Polimex-Mostostal SA. Zanim rozpoczęła się burzliwa dyskusja wysłuchaliśmy prezentacji Jerzego Majchrzaka z Polskiej Izby Przemysłu Chemicznego o tym, co czeka przemysł chemiczny w 2009 roku oraz Katarzyny Dawidczyk z Nafty Polskiej o koncepcji prywatyzacji sektora Wielkiej Syntezy Chemicznej.

Nie zabrakło również czasu na dyskusje, zwiedzanie stoisk i bardziej nieformalne spotkania, którym sprzyjała atmosfera uroczystego bankietu, podczas którego wystąpił rewelacyjny zespół „Szafa gra”, czy też wieczoru tematycznego – „Lata sześćdziesiąte, siedemdziesiąte”.

Na zakończenie sympozjum – zgodnie z tradycją, goście mogli uczestniczyć w wycieczce technicznej do PKN Orlen. Uczestnicy zobaczyli  zarówno starsze instalacje oraz te które właśnie powstają.

Jednocześnie zapraszamy na kolejną edycję już za rok
.

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ