Partner serwisu
18 czerwca 2015

Polska Izba Przemysłu Chemicznego i Central Europe Energy Partners rozpoczynają współpracę

Kategoria: Z życia branży

Celem współpracy jest integracja branży na forum europejskim oraz intensyfikacja działań na rzecz zwiększenia konkurencyjności polskiego przemysłu.

Polska Izba Przemysłu Chemicznego i Central Europe Energy Partners rozpoczynają współpracę

Główne obszary współpracy obu organizacji obejmują działania na rzecz racjonalizacji Europejskiego Systemu Handlu Emisjami, optymalizacji mechanizmu carbon leakage, rozwoju odnawialnych źródeł energii i wspierania efektywności przemysłu chemicznego. – Z członkami CEEP łączy nas przede wszystkim potrzeba stabilnego otoczenia prawnego oraz bezpieczeństwa dostaw surowców energetycznych. Oba te obszary kształtowane są w głównej mierze na forum unijnym. Aż trzy czwarte prawodawstwa w obszarze mającym wpływ na działanie przemysłów chemicznych i energochłonnych powstaje w Brukseli. Liczę, że dzięki współpracy z CEEP nasi członkowie zyskają unikatowy dostęp do wiedzy i specjalistów oraz dodatkową platformę realizacji strategicznych celów sektora chemicznego – powiedział Tomasz Zieliński, Prezes Polskiej Izby Przemysłu Chemicznego.ch

Ważnym polem współpracy obu organizacji będzie dywersyfikacja i bezpieczeństwo dostaw surowców energetycznych w Unii Europejskiej. To kluczowe w kontekście prac nad ostatecznym kształtem Unii Energii, która będzie mieć istotny wpływ nie tylko na sektor energii, ale też cały europejski przemysł.  Ważne będzie także wzajemne wsparcie w działaniach mających na celu umacnianie międzynarodowej pozycji członków CEEP i PIPC, a także wspierania innowacji i technologicznego rozwoju przemysłu chemicznego w Polsce i Europie Centralnej.

– Naszą największą siłą jest  szeroka reprezentacja sektorów, uwzględniająca zarówno producentów, jak i konsumentów energii. Dzięki temu propozycje, jakie prezentujemy na forum unijnym, nie są głosem jednej branży, ale zrównoważonym stanowiskiem, opartym o kompromis i interesy ponad stu milionów Europejczyków. Cieszę się, że do tego głosu dołączają się firmy z sektora chemicznego skupione w PIPC. Wierzę, że dzięki temu będzie on jeszcze mocniejszy i lepiej słyszalny w całej Europie, z pożytkiem dla producentów i konsumentów energii z Polski i całej Europy Centralnej  – powiedział Paweł Olechnowicz, Przewodniczący Rady Dyrektorów Central Europe Energy Partners.

 

Źródło: PIPC

fot.: photogenica

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ